Kurs Maria Magdalena – rekolekcje dla kobiet

Kościół parafialny ks. Jaworskiego 1, Płońsk, mazowieckie

Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje w naszej parafii od 1 do 3 kwietnia kurs Maria Magdalena. To rekolekcje dla kobiet w każdym wieku i powołaniu. Więcej informacji o rekolekcjach oraz możliwość zapisu znajduje się na plakatach na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy niewiasty do zapoznania się z propozycją rekolekcji.   Link do rejestracji: tutaj

Triduum Paschalne

Kościół parafialny ks. Jaworskiego 1, Płońsk, mazowieckie

Nabożeństwa w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, zaś w Wielką Sobotę o godz. 20.00, gdyż jest to noc modlitewnego oczekiwania. Uczyńmy wszystko, by Wielkie Dni stały się rzeczywiście Naszymi Wielkimi Dniami. Godnie przeżyjemy Triduum Paschalne gdy będzie osobista modlitwa, czytanie Pisma św., adoracja Chrystusa w Ołtarzu Wystawienia i Grobie oraz udział w Liturgii Trzech Wielkich Dni. Adoracja przy Ołtarzu Wystawienia oraz przy Grobie Pana Jezusa trwać będzie od Nabożeństwa Wieczerzy Pańskiej aż do Rezurekcji. Z piątku na sobotę czuwać będą strażacy z Płońska i Kownat, a z soboty na niedzielę Harcerki . Zachęcamy do podjęcia adoracji przez Koła Żywego Różańca oraz pozostałe formacje harcerzy.

Wielkanoc

Kościół parafialny ks. Jaworskiego 1, Płońsk, mazowieckie

Rezurekcja w niedzielę o 6.00. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odwołana jest Msza św. o godz. 7.00 i 19.00. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny odwołana jest Msza o 19.00. Inne Msze św. tak jak w każdą niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 13.45 odbędzie się Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich.

XI Płoński Maraton Biblijny

Kościół parafialny ks. Jaworskiego 1, Płońsk, mazowieckie

W kancelarii i zakrystii trwają zapisy na Maraton.  Tam też można się zapisać się do Komitetu Organizacyjnego, który czuwał będzie nad sprawnym przeprowadzeniem maratonu

XVII Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku Kopernika 3Płońsku,

Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii. Regulaminy

Festyn Rodzin na rozpoczęcie wakacji

Kościół parafialny ks. Jaworskiego 1, Płońsk, mazowieckie

W sobotę 18 czerwca w godz. 15.00 – 18.00 Festyn Rodzin na rozpoczęcie wakacji W czasie festynu odbędzie się również turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców (regulamin na parafialnym FB)

Masowy Rajd Rowerowy do Siedlina

Kościół parafialny ks. Jaworskiego 1, Płońsk, mazowieckie

W niedzielę 19 czerwca Masowy Rajd Rowerowy do Siedlina w godz. 14.00 – 18.00. W czasie festynu od będzie się również turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców. Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezach. Zapisy na rajd w szkołach i w kancelarii parafialnej a na turniej w kancelarii parafialnej.

Różaniec Święty na ulicach miast…

Kościół parafialny ks. Jaworskiego 1, Płońsk, mazowieckie

Nasza parafia włącza się w dzieło modlitwy Różańcem Świętym na ulicach miast. Będziemy dziękować za Cud nad Wisłą oraz modlić się za Kościół w Polsce. Na zakończenie Uroczystej Procesji przed Figurą Matki Bożej na schodach naszej świątyni odmówimy Akt Zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Dziękczynna Procesja Różańcowa odbędzie się jutro, w poniedziałek 22 sierpnia. Zapraszamy członków grup, stowarzyszeń, harcerzy z pochodniami, parafian i gości do naszego kościoła na godz. 20,30 ze świecami. Idąc w procesji z krzyżem, obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, obrazem św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i flagą narodową, odmawiać będziemy Różaniec. Trasa procesji tak jak w Boże Ciało.