KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA I TV TRWAM


FORMACJA PARAFIALNA

Koło Przyjaciół Radia Maryja i Telewizji Trwam w naszej parafii:

Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Płońsku powstało z inicjatywy słuchaczy w 2010 roku. Jest to grupa kilkudziesięciu osób czynnie włączających się w życie parafii.

Spotkania formacyjne:

Spotkania odbywają się w każdą drugą środy miesiąca. O godz. 18.00 uczestniczymy we Mszy Świętej, która jest odprawiana w intencji wszystkich członków koła oraz Rodziny Radio Maryja, jego założyciela i wszystkich ofiarodawców. Po Mszy Świętej członkowie koła gromadzą się w bibliotece parafialnej na spotkaniu formacyjnym.

Nasza działalność:

Koło Przyjaciół Radia Maryja prowadzi działalność: informacyjną, kolportaż prasy katolickiej i książek o tematyce religijnej, wyświetlanie filmów religijnych, oraz przyjmuje dary serca na działalność i rozwój Radia Maryja.
Od początku swej działalności koło Radia Maryja brało udział oraz organizowało szereg pielgrzymek i spotkań. Uczestniczymy w corocznych spotkaniach Rodziny Radia Maryja w Częstochowie i w Toruniu.
Bierzemy udział w akcjach organizowanych przez Rodzinę Radia Maryja, popierając zgodnie z naszymi przekonaniami sprawy obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Radio Maryja jest głosem katolickim obejmującym ewangelizacją cały świat.

Program Radia Maryja można uzyskać na stronach internetowych Radia Maryja www.radiomaryja.pl
email: radio@radiomaryja.pl
oraz w gazecie katolickiej Nasz Dziennik.

Radio Maryja
Radio Maryja
Telewizja Trwam
Telewizja Trwam

Większość programów ma stały czas m.in.:

  • Katecheza dla dorosłych 8.30-9,15, powt. godz. 17.00.
  • Różaniec godz. 6.30, 12.30, 20.20 (trzy tajemnice każdego dnia).
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w Godzinie Miłosierdzia – codziennie o godz. 15.00.
  • Katecheza dla dzieci godz. 10.00 a o 19.30 modlitwa dzieci (z telefonicznym udziałem dzieci – nr tel. 0048-56 655 23 66 lub -33).
  • W każdą sobotę o godz. 19.30 dzieci mają możność spotkania się na antenie Radia Maryja z Madzią Buczek – założycielką Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci i Dorosłych.