Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 października 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

29. Niedziela Zwykła, Rok B

 1. Pragniemy przekazać Parafianom smutną wiadomość, że w miniony czwartek, 14 października, o godz. 14.00 odszedł do wieczności ks. Krzysztof Brzuska, który od 2012 roku przebywał w ZOL-u, jako pacjent. Pogrzeb śp. ks. Krzysztofa odbędzie się we wtorek, 19 października. Od godz. 10.00 będziemy trwać w świątyni na modlitwie za zmarłego kapłana. Mszy Świętej pogrzebowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Biskup Roman Marcinkowski. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Krzysztofa Brzuski rozpoczną się już w poniedziałek (18 października) o godz. 19.00 Mszą Św. żałobną sprawowaną przez księży płońskich dekanatów. Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w pogrzebie we wtorek mają możliwość modlić się za zmarłego kapłana w poniedziałek. Prosimy, aby nie przynosić kwiatów, natomiast w zamian można złożyć ofiary pieniężne do puszki, które zostaną przekazane do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, w którym ks. Krzysztof przebywał przez ponad dziewięć lat. Przy trumnie będą złożone dwa wieńce.
 2. Od dziś dzieci z klas III otrzymywać będą specjalne materiały do dobrego przygotowania do Pierwszej Komunii św. Materiały rozdawane będą razem z pamiątkami niedzielnymi.
 3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się zaprzysiężenie Parafialnej Rady Gospodarczej na kolejną 5 letnią kadencję.
 4. Również dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas IV oraz ich rodziców przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.
 5. Jutro organizujemy IV Bieg i Marsz Papieski. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.45 przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana Pawła II. Więcej informacji na plakatach.
 6. Również jutro przypada wspomnieniem św. Łukasza, Patrona Służby Zdrowia. W naszej świątyni o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników Służby Zdrowia.
 7. W czwartek o godz. 18.00 kolejna Msza św. za Ojczyznę. Zachęcamy do udziału we Mszy św. , w czasie której modlić się będziemy za naszą umiłowaną Ojczyznę. Prosimy również o przybycie delegacji z pocztami sztandarowymi.
 8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 9. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę misyjną. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na dzieła misyjne.
 10. Trwa modlitwa różańcowa. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
  dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
  dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
  dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
  Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wklejają do specjalnych książeczek otrzymanych po Mszy św. Każdego dnia zapraszamy aby dzieci przynosiły własnoręcznie namalowane ilustracje tajemnic różańcowych poszczególnych części różańca. W pierwszym tygodni tajemnice radosne, w drugim tygodniu tajemnice światła, w trzecim tygodniu tajemnice bolesne, a w czwartym tygodniu tajemnice chwalebne. Na zakończenie każdego tygodnia w piątki losowane będą nagrody dla dzieci, które przyniosą wizerunki. Na zakończenie października rozlosowane zostaną figurki Matki Bożej dla dzieci przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.
 11. Za tydzień będzie możliwość nabycia kalendarza parafialnego na 2022 r.
 12. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże.
 13. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
 14. Zachęcamy pacjentki w przedziale wieku 50-69 lat do badań mammograficznych. Badania są nieodpłatne i prowadzone są w szpitalu w Płońsku. Nie potrzebne jest skierowanie. Jedynym warunkiem jest 2 letni odstęp między badaniami.
 15. Zwracamy się z serdeczną prośbą, abyśmy przybywali do świątyni w maskach ochronnych. Prosimy również o zaszczepienie się przeciw koronawirusowi. Nasza prośba podyktowana jest troską o zdrowie nas wszystkich.
 16. Przy Centrum Zdrowia SZANSA w Płońsku mieszczącym się przy ul. Wiejskiej 25 B utworzony został Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży dedykujący swoje usługi dzieciom i młodzieży doświadczającym trudności natury psychologicznej, psychicznej i emocjonalnej. Więcej informacji w Szczęść Boże.
 17. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zaprasza do korzystania z akcji Wieszak, która czynna będzie jeszcze jeden tydzień. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z akcji.
 18. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
 19. W naszej parafii odbędą się warsztaty Akademii Familijnej. Zachęcamy rodziców do zapoznania się naszą propozycją. Więcej informacji o warsztatach w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.
 20. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
 21. Od dziś wznawia pracę Parafialny Zespół Muzyczny Effatha. Chętni proszenie są o zgłoszenie do ks. Pawła. Próby w soboty o godz. 16.00.\
 22. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów i deklaracji.
 23. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
 24. Również w Szczęść Boże znajdziemy List Episkopatu, który dzisiaj słyszeliśmy.
 25. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to