Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 marca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 25 marca 2018 r.
przez

6. Niedziela Wielkiego Postu (Niedziela Palmowa Męki Pańskiej), Rok B

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżywając Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Zbawiciela, wchodzimy w samo serce chrześcijaństwa.
2. Dzisiaj święcimy palmy na wszystkich Mszach św. Procesja z palmami o 12.30.
3. Jutro o godz. 16.30 spotkanie formacyjne dla osób należących do Kół Żywego Różańca.
5. Również jutro po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie i katecheza dla chrzestnych i rodziców oraz spotkanie dla jubilatów obchodzących jubileusze 25 i 50 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
6. Do środy włącznie Msze św. o 7.00 i 18.00.
7. W Czwartek Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Uroczyste Triduum Paschalne, w czasie którego czcić będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Triduum Paschalne to największa uroczystość w ciągu roku. Niech nasze świętowanie przejawi się przez modlitwę, powstrzymanie się od zbędnych prac oraz przez uczestnictwo w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Wypada by każdy chrześcijanin rozpoczął świętowanie od Czwartku wieczorem i by ono potrwało do Zmartwychwstania Pańskiego. Nie powinniśmy dopuścić, by gorączka przedświątecznych przygotowań przesłoniła nam tajemnicę Bożej miłości, okupioną dramatem Kalwarii.
8. Wielki Czwartek. Msza Wieczerzy Pańskiej. Pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa oraz ukazanie służebnego charakteru kapłaństwa, przez umycie nóg 12 mężczyznom. Po liturgii przeniesienie Eucharystii do Ołtarza Wystawienia. Zachęcamy w tym dniu do spożycia uroczystej kolacji w gronie rodzinnym.
9. Wielki Piątek. Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej połączona z adoracją Krzyża i przyjęciem Komunii św. Obowiązuje post ścisły. W Piątek o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
10. Wielka Sobota. Wigilia Paschalna połączona z Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych. Na Liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece. Prosimy również o zabranie osłon na świece. W czasie tej liturgii święci się wodę. Będzie ją można zabrać po Mszy św. z kruchty naszej świątyni. Tam też będzie wystawiona przez cały Biały Tydzień. Zachęcamy jednak do tego, aby przynieść ze sobą wodę w buteleczkach, którą w czasie Nabożeństwa poświęcimy. Wigilia Paschalna to Wielka Noc oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to bowiem jedyna, niepowtarzalna Noc, w czasie której chrześcijanin winien uświadomić sobie i przeżyć Tajemnicę Zbawienia.
11. Nabożeństwa w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, zaś w Wielką Sobotę o godz. 20.00, gdyż jest to noc modlitewnego oczekiwania. Uczyńmy wszystko, by Wielkie Dni stały się rzeczywiście Naszymi Wielkimi Dniami. Godnie przeżyjemy Triduum Paschalne gdy będzie osobista modlitwa, czytanie Pisma św., adoracja Chrystusa w Ołtarzu Wystawienia i Grobie oraz udział w Liturgii Trzech Wielkich Dni.
12. Adoracja przy Ołtarzu Wystawienia oraz przy Grobie Pana Jezusa trwać będzie od Nabożeństwa Wieczerzy Pańskiej aż do Rezurekcji. Z czwartku na piątek czuwać będą osoby indywidualne, z piątku na sobotę strażacy z Płońska i Kownat, w sobotę w ciągu dnia Skauci Europy, z soboty na niedzielę Harcerze ZHP i ZHR. Adorację Pana Jezusa w Grobie podjęły również KŻR. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Lista osób, które chcą podjąć adorację w Wielki Czwartek i Wielki Piątek znajduje się w zakrystii. Prosimy o kontakt w zakrystii, gdyby inne grupy modlitewne lub osoby podjęły się adoracji. Siostry i Bracia! W miarę możliwości przybywajmy wszyscy na modlitwę, by trwać przy Jezusie, który za nas oddał swoje życie, abyśmy otrzymali niebo.
13. W Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 17.00 co pół godz. odbywać się będzie poświęcenie pokarmów. W tym czasie będziemy również służyć pomocą w konfesjonale.
14. Spowiedź w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godz. 17.00 do 17.50. Nie będzie możliwości spowiedzi w czasie Wigilii Paschalnej i w I Dzień Wielkanocy.
15. W wielki czwartek o 21.00 zapraszamy na “Godzinę świętą z Jezusem” – czuwanie poprowadzi ks. Andrzej i KŻR.
16. W Wielki Czwartek od godz. 21.00 do 24.00 będzie dyżur w konfesjonale w ramach akcji Noc konfesjonałów.
17. Rezurekcja w niedzielę o 6.00. Zapraszamy asystę, która przychodzi kilkanaście minut wcześniej, aby się przygotować do procesji. Prosimy również dziewczynki do sypania kwiatkami.
18. W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. godz. 13.45 zostanie udzielony sakrament chrztu, a w Poniedziałek Wielkanocny również o godz. 13.45 Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich.
19. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odwołana jest Msza św. o godz. 7.00 i 19.00. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny odwołana jest Msza o 19.00. Inne Msze św. tak jak w każdą niedzielę.
20. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do skarbon przy wyjściu z kościoła, a od piątku również przy Grobie Pańskim.
21. W kancelarii parafialnej możemy składać fanty na loterię w czasie festynu, który odbędzie się 20 maja.
22. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz, do którego dzieci wkładają Skarbonki Caritas.
23. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
24. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to