Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 26 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

13 Niedziela Zwykła, Rok C

1. We wtorek 28 czerwca o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A, B, C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: „ Duchowość eucharystyczna w czasach post-pandemii”. Wykład poprowadzi ks. Krzysztof Mętlewicz – doktorant UKSW. Zachęcamy do udziału w wykładzie. Prosimy wszystkich o przyniesienie indeksów, gdyż to będzie ostatni wykład w roku akademickim 2021/22.
2. We wtorek przypada 20 rocznica śmierci śp. ks. Andrzeja Prusakowskiego, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1987-92. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
3. W środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Również w środę dzień swojego patrona obchodzi ks. Biskup Piotr Libera i ks. Prefekt Paweł Kowalski. Życzymy im Bożego Błogosławieństwa, oraz pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
5. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i katecheza formacyjna dla członków grup modlitewnych, wspólnot i stowarzyszeń oraz różaniec wynagradzający.
6. Wyjście do chorych z Komunią św. o godz. 8.00. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do praktyki odwiedzania chorych w pierwsze soboty miesiąca. Nowe osoby prosimy ponownie zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
7. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
8. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem adoracja, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
9. W piątek uczniowie szkół podstawowych i młodzież ze szkół średnich zakończyli rok szkolny i katechetyczny. Prosimy aby ten rok zakończyli również spowiedzią i Komunią św. Spowiedź każdego dnia w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 oraz w niedzielę. Prosimy również rodziców, aby przypomniały i zachęciły swoje dzieci i młodzież do takiego właśnie zakończenia dziesięciomiesięcznego trudu szkolnego i katechetycznego.
10. Od dzisiaj aż do 28 sierpnia włącznie obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
11. Z powodu małej ilości zachorowań na covit-19 zachęcamy do przyjmowania Komunii św. do ust aby uniknąć upadku jakiejś małej cząsteczki Ciała Pańskiego na ziemię. Tym osobom, które nadal mają obawy zakażenia wirusem Komunię św. udzielać będziemy na rękę.
12. Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem” zaprasza na wyjazdy: 10 lipca do św. Lipki; 16 lipca do Kazimierza Dolnego i Nałęczowa; 24 lipca na Jasną Górę i do Gidli. Więcej informacji w Szczęść Boże.
13. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedzielę nie zostawiać samochodów na przykościelnych parkingach. Zostawienie samochodów uniemożliwia parkowanie samochodów uczestnikom niedzielnych Mszy św.
14. Zachęcamy do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
15. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
16. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
17. Polećmy Wszechmogącemu Bogu, przez pośrednictwo Matki Najświętszej i św. Piotra i Pawła, osobę i posługę Biskupa Seniora Piotra Libery i naszego Prefekta Pawła Kowalskiego, którzy w środę obchodzić będą dzień swojego patrona. Pomódlmy się również za dzieci i młodzież, aby wakacje były czasem odpoczynku, zbliżenia do Boga oraz by ten czas spędziły bezpiecznie. Pod Twoją obronę… .

PROBOSZCZ

Udostępnij to