Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 lipca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 17 lipca 2022 r.
przez

16. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Po przerwie spowodowanej pandemią wznawia spotkania Franciszkański Zakon Święckich. Spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 8.45. w bibliotece parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodych do udziału w spotkaniu. Więcej informacji o Franciszkańskim Zakonie św. w Szczęść Boże i na fb.
2. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.
3. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
4. W poniedziałek 25 lipca przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Stąd też w najbliższą niedzielę 24 lipca, po każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia pojazdów mechanicznych, wypraszając u Boga za pośrednictwem św. Krzysztofa potrzebne łaski dla kierowców. Będziemy modlić się również o bezpieczeństwo na naszych drogach. Zapraszamy więc kierowców z pojazdami niezależnie od tego, czy pojazdy były już poświęcone czy też nie. W tym dniu, w czasie poświęcenia pojazdów, zbierane będą ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy, aby mogli sprawnie docierać do wszystkich zakątków swoich placówek misyjnych. To nasze podziękowanie za szczęśliwie przejechane kilometry. Kierowcy otrzymają specjalne breloczki z modlitwą do św. Krzysztofa.
5. Rozpoczynamy zapisy na Pieszą Płocką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
6. Rozpoczynamy zapisy do uczestnictwa w pielgrzymce duchowej, w ramach której – za dobrowolną ofiarę – możemy otrzymać modlitewnik /prezentacja modlitewnika/.
7. Rozpoczynamy również zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Sierpca, która odbędzie się 12 i 13 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, którą zapoczątkował nasz pierwszy proboszcz, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski.
8. Do 28 sierpnia włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 20.00.
9. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
10. W lipcu nieczynne jest biuro Parafialnego Zespołu CARITAS.
11. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedzielę nie zostawiać samochodów na przykościelnych parkingach. Zostawienie samochodów uniemożliwia parkowanie samochodów uczestnikom niedzielnych Mszy św.
12. Słuchacze Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są o ich przyniesienie do kancelarii parafialnej.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
14. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m.in. artykuły poświęcone nowej błogosławionej Paulinie Jaricot, artykuł poświęcony rodzicom św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz inne ciekawe artykuły.
15. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to