Adoracja Najświętszego Sakramentu

Adoracja Najświętszego Sakramentu
przez

Siostry i Bracia.

Wiemy doskonale, że w naszej parafii świątynia jest otwarta przez cały dzień. W tym czasie sprawowane są Msze św., sakramenty oraz nabożeństwa.
Świątynia jest otwarta również po to, aby każdy miał możliwość przybycia i oddania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie, by tu przyjść i podzielić się swoimi radościami i smutkami, by tu przyjść i podziękować Bogu, że został z nami aż do skończenia świata.
Od samego początku istnienia naszej parafii zawiązała się grupa osób, która utworzyła Straż Honorową przed Najświętszym Sakramentem, tzn. wybranie sobie jednej godziny w tygodniu i trwanie na modlitwie. W ostatnim czasie ta grupa się skurczyła do kilkunastu osób.

Moi drodzy!

Przeżyliśmy wszyscy Uroczystość Wielkanocną, adorowaliśmy Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia i w Grobie. Dziękowałem i nadal dziękuję za waszą gorliwą adorację. Ale może dobrze byłoby abyśmy powrócili do pierwotnej gorliwości.
Zwracam się z serdeczną prośbą do Parafian, a może i Gości, abyśmy wybrali jedną godzinę w dowolnie wybranym dniu tygodnia. Aby przez cały dzień był ktoś przed Najświętszym Sakramentem. Najlepszy Przyjaciel, Oblubieniec i Lekarz czeka na Ciebie i na mnie.
Sam osobiści podejmę taką inicjatywę i Was gorąco proszę o podjęcie podobnej decyzji.
Osoby, które chcą podjąć się adoracji, proszę aby zgłaszały się do mnie.

Proboszcz

Udostępnij to

Przeczytaj podobne