Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego w Płońsku w 43 rocznicę wyboru Karola Wojtyłły na Stolicę Piotrową

Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego w Płońsku w 43 rocznicę wyboru Karola Wojtyłły na Stolicę Piotrową
przez

16 października 2021 r. w hali sportowej w Płońsku odbył się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i średnich. W turnieju wzięło udział 120 osób. Zawodnicy na turniej ze swoimi rodzicami, kapłanami, katechetami i nauczycielami przybyli z Płocka, Radzyminka, Siedlina, Gostynina, Jerzewa k/Płońska, Bądkowa, Szczytna, Jerzewa k/Sierpca, Bulkowa, Nowych Łubek, Bledzewa, Stachowa, Stróżewa, Szerominka, Złotopolic, Zdunowa, Poczernina, Stróżewa Płońska i wielu innych miejscowości. Sportowej rywalizacji towarzyszyła modlitwa do św. Jana Pawła II, w 43 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.

Turniej rozpoczął się o godz. 9.00, a zakończył o godz. 15.20. Z racji pandemii zachowane były wszelkie środki ostrożności. Impreza sportowa odbyła się dzięki wsparciu władz samorządowych: Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Płońsk, Urzędu Gminy Płońsk, Stowarzyszenia Parafiada oraz zaangażowaniu władz klubu. Turniej rozgrywany jest dwukrotnie każdego roku, od 12 już lat, na obiektach Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, długopisy, znaczki i koszulki, a zwycięscy poszczególnych kategorii medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Turniej tym razem rozgrywany był w pięciu kategoriach wiekowych, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Wszyscy częstowani byli słodkimi bułkami, kawą i herbatą. Rywalizacja sportowa przeprowadzana była wg zasad far play. Obsługą sędziowską i techniczną imprezy zajęli się nauczyciele Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Płońsku oraz ks. Zbigniew Sajewski i Krzysztof Grabowski.

Ks. Zbigniew Sajewski
Diecezjalny Duszpasterz Sportu

Udostępnij to

Przeczytaj podobne