Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 grudnia 2019 r.
przez

I Niedziela Adwentu, Rok A

1. Nieszporami dzisiejszej niedzieli rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, który jest oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Do 16 grudnia będziemy rozważać zapowiedź Paruzji – przyjścia Chrystusa na końcu świata. Od 17 grudnia będziemy przygotowywać się do Narodzenia Pańskiego.
2. Adwent jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania. Ideał ten najpiękniej zrealizowała Maryja. Przygotowując się na przybycie Pana, weźmy udział w Roratach i Rekolekcjach.
3. Msze św. Roratnie jak już zapowiadaliśmy odprawiane będą każdego dnia oprócz niedziel o godz. 6.30. Po Roratach wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do domu parafialnego na roratnie śniadania. Dzieci obecne na Roratach otrzymają książeczki do których wklejać będą specjalne obrazki. Na zakończenie Rorat przewidzieliśmy dla dzieci nagrody.
4. Firmy lub osoby prywatne, które chciałyby przekazać pieczywo, bułki, słodycze, wędliny, owoce lub inne produkty niezbędne w organizacji śniadań, lub pieniądze na ich kupno proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
5. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca.
6. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Grupy Dorosłych Lektorów.
7. Jutro 02 grudnia o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
8. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
10. Msze św. dodatkowe i nabożeństwa – w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek o godz. 10.00 Msza św. o NSPJ, a od godz. 17.30 możliwość spowiedzi.
11. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i różaniec wynagradzający, a o godz. 8.00 wyjście do chorych z posługą kapłańską.
12. Za tydzień przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przyda również godzina Łaski dla Świata, od godz. 12.00 do 13.00. Przeżyjmy tę godzinę na modlitwie.
13. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas trzecich i ich rodziców przed Pierwszą Komunią św. Dzieciom zostaną nałożone i poświęcone medaliki Matki Bożej.
14. W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. w auli spotkanie formacyjne.
15. Zgodnie z tradycją, w najbliższą – drugą niedzielę adwentu – wypada Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W tym dniu będziemy zbierać także ofiary do skarbon na rzecz naszych sióstr i braci w wierze mieszkających na terenie byłego Związku Radzieckiego.
16. We wtorek 10 grudnia o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Ojcem Leonem Knabitem. Bezpłatne wejściówki do odebrania w zakrystii lub w kasie MCK-u.
17. Nadal trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie i innych miejscowości na Bałkanach. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże.
18. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
19. Pan organista i jego syn Marcin roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
20. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
21. W kruchcie naszej świątyni możemy również nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Duże w kształcie kuli w cenie 12 zł. i małe w cenie 6 zł. Możemy również nabyć kalendarze parafialne, różańce, modlitewniki, albumy i książki religijne. Świece możemy również nabywać w ciągu tygodnia po wieczorowej Mszy św.
22. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Tajemnicy Eucharystii oraz nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. dobrym przygotowaniu do Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazaniu go sąsiadom lub znajomym.
23. Za tydzień młodzież ze świetlicy niepełnosprawnych Maksymilian rozprowadzać będzie ozdoby świąteczne.
24. Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
25. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Dróżkę Różańcową i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to