Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 lipca 2018 r.
przez

13 Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00, potem adoracja wspólna, Procesja Eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. Jutro o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Kolonie Twórcze organizowane w sierpniu przez naszą parafię. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
5. W lipcu odbędą się ostatnie w tym roku spotkania dla narzeczonych. Osoby, które nie odbyły jeszcze takich spotkań, a zamierzają zawrzeć związki małżeńskie do stycznia 2019 roku proszone są o przybycie na spotkania. Pierwsze spotkanie dzisiaj o godz. 15.30 w domu parafialnym.
6. Caritas Diecezji Płockiej prowadzi akcję Plecak pełen uśmiechu, która polega na wypełnieniu przyborami szkolnymi plecaków, które przekażemy dzieciom płońskich szkół. Rodziny, które chciałyby włączyć się w akcję, proszone są o odebranie plecaków z zakrystii lub kancelarii parafialnej, wypełnienie ich przyborami i oddanie do 27 sierpnia.
7. Studenci Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są, aby w najbliższym tygodniu przynieśli indeksy do kancelarii parafialnej w celu wpisania zaliczenia roku.
8. Płyty z Pierwszej i Generalnej Komunii św. można odebrać na ul. Zacisze 2A, tel. 606 293 073
9. W czasie wakacji czynna będzie poradnia rodzinna oraz pracować będzie Parafialny Zespół CARITAS. W Szczęść Boże zamieściliśmy dni i godziny dyżurów.
10. Na stolikach za ławkami znajdują się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny.
11. W czasie wakacji obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy. W czasie Mszy św. o godz. 12.30 włączone będą głośniki zewnętrzne by dać możliwość udziału we Mszy św. rodzicom z małymi dziećmi.
12. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
13. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to