Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 listopada 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 listopada 2020 r.
przez

31. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dzisiaj Msze św. w naszej świątyni tak jak w każdą niedzielę. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.30, potem adoracja prywatna, o godz. 17.00 adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
2. Stolica Apostolska wydała dekret, na mocy którego w listopadzie nawiedzając cmentarze i modląc się za zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do tej pory odpust można było uzyskać każdego dnia od 1 do 8 listopada. W tym roku wyjątkowo z racji pandemii możemy uzyskiwać odpusty zupełne również przez 8 dni, ale w wybrane przez nas dni w ciągu całego miesiąca. Mogą to być dni rozdzielne.
3. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00; 8.45; 10 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić za zmarłych wspomnianych w wypominkach jednorazowych. Wieczorem o godz. 17.15 w naszej świątyni odmówimy różaniec za obydwu proboszczów, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II z okazji miesięcznego wspomnienia Jego śmierci. W tym roku z racji zamknięcia cmentarza nie spotkamy się na cmentarzu przy grobie ks. Romualda Jaworskiego, ale w naszej świątyni. W tym dniu wyjątkowo, nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 20.20. Następnie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Parafian zmarłych w minionym roku. Zwyczajem poprzednich lat, na początku przypomnimy ich imiona i nazwiska – po odczytaniu każdego nazwiska przedstawiciel rodziny zaniesie, przygotowany przez nas, zapalony znicz przed ołtarz. Niektórzy nasi Parafianie zostali pochowani w innej parafii. W takiej sytuacji – jeśli rodzina chce, aby zostali oni włączeni do tej Mszy św. – należy nas o tym wcześniej powiadomić.
4. Pan organista i jego syn Marcin od wtorku roznosić będą opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza święta i nabożeństwo o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
6. W sobotę dodatkowa Msza święta i różaniec wynagradzający o godz. 8.30.
7. Z racji epidemii w najbliższą sobotę nie będzie tradycyjnego wyjścia kapłanów z posługą chorym. Kapłani udadzą się tylko na wyraźną prośbę chorych, ich rodzin lub personelu medycznego.
8. W sobotę 7 listopada w Płońsku rozpoczną się Wekendowe spotkania z Rodziną. Jest to kurs zatytułowany: Miłość małżeńska. Zapraszamy na warsztaty małżonków i rodziców. Więcej informacji na profilu fb.

9. Od soboty rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Miłosierdzia. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
10. 50-cio osobowa grupa wiernych ( wszystkich płońskich parafii i nie tylko) rozpoczyna dzisiaj modlitwę pompejańską za papieża, biskupów i kapłanów. Osoby chętne, mogą włączyć się w tę grupową modlitwę, odmawiając tajemnicę Ustanowienia Eucharystii. Modlitwa rozpoczyna się dzisiaj i trwać będzie do 24 grudnia.
11. Zachęcamy również do włączenia się w dzieło Różaniec do granic nieba. Różaniec do granic nieba, to odmawianie przynajmniej jednej części Różańca św., jaką jest część bolesna ze specjalnymi modlitwami od dzisiaj do 8 listopada. Więcej informacji o akcji modlitewnej na tablicy ogłoszeń i na fb. W naszej świątyni od wtorku Różaniec do granic nieba każdego dnia o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 16.45.
12. Ks. Tadeusz dziękuje wszystkim za życzenia i modlitwę z racji imienin. Nie ma ks. Tadeusza pośród nas, gdyż przebywa na rekonwalescencji po zabiegu ortopedycznym. Życzymy Mu szybkiego powrotu do zdrowia.
13. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchomiło solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach tej akcji seniorzy powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22/ 505-11-11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.
14. Z racji pandemii w chwili obecnej zawieszone są spotkania przed Pierwszą Komunią św., Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych i Bierzmowaniem.
15. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Siadajmy naprzemiennie. W związku z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną spowodowaną pandemią Biskup Płocki udzielił do odwołania dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, dla wszystkich wiernych Diecezji Płockiej oraz wszystkich osób przebywających na jej terenie. Swój Apel jak przeżywać w tym roku Uroczystość Wszystkich świętych skierował również Abp Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Pełny tekst dekretu Bpa Płockiego oraz Apel Abpa znajduje się na tablicy ogłoszeń i fb. Zapoznajmy się z jego treścią.
16. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
17. Od 23 października w kinach wyświetlany jest film zatytułowany Czyściec. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
18. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów: m.in. W blasku Eucharystii, Pomagamy zmarłym, przedstawiona jest sylwetka założyciela Rycerzy Kolumba, oraz wiele innych ciekawych artykułów.
19. Na stolikach za ławkami znajduje się również najnowsze numer czasopisma Miłujcie się, poświęcony modlitwie i nawróceniu oraz spisanych jest wiele świadectw.
20. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
21. W Szczęść Boże znajdują się warunki Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, do którego serdecznie zapraszamy.
22. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.

PROBOSZCZ

Udostępnij to