Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 marca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 marca 2020 r.
przez

1. Niedziela Wielkiego Postu, Rok C

1. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post, przygotowujący nas – poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pańskiej – do powstania z własnych grzechów i słabości. Radykalne zerwanie z grzechem, podjęte wyrzeczenia oraz wielkopostne praktyki i nabożeństwa mają jeden, podstawowy cel – osobiste nawrócenie, poprzez które każda i każdy z nas staje się nowym człowiekiem. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, która będzie się odprawiać w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). W czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali dzieci i młodzież otrzymują specjalne pamiątki, które wklejają do specjalnych książeczek / prezentacja książeczki /.
2. W zakrystii wywieszona jest lista stowarzyszeń i grup modlitewnych, które chciałyby poprowadzić rozważania Drogi Krzyżowej o 16.30 lub 20.00.
3. We Wielkim Poście przeżywać będziemy Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się od 22 do 26 marca, a poprowadzą je ks. Kan. dr Piotr Grzywaczewski – Kanclerz Kurii Diecezjalnej Płockiej i ks. Bartosz Szostak – Sekretarz Biskupa Mirosława Milewskiego. Zachęcamy do modlitwy w intencji Rekolekcji. Polecajmy w modlitwach Ojców Rekolekcjonistów i nas samych.
4. W czasie Wielkiego Postu organizujemy Ekstremalną i Terenową Drogę Krzyżową. Więcej informacji w Szczęść Boże.
5. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. O godz. 16.45 Gorzkie Żale i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
6. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Zachęcamy do modlitwy za tych, którzy tyle wycierpieli, a wielu z nich oddało życie walcząc o wolną Polskę. W Płońsku obchody odbędą się na dziedzińcu kościoła św. Michała Archanioła o godz. 15.00.
7. Jutro o godz. 18.00 Msza św. a potem w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla nauczycieli rejonu płońskiego.
8. Do środy włącznie w kancelarii parafialnej trwają zapisy na Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się 7 marca.
9. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
10. W piątek 6 marca na 18.00 zapraszamy młodzież na Mszę Świętą w ich intencji, A po Mszy na spotkanie z Ks. Piotrem Gadomskim.
11. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
12. W najbliższą sobotę
– o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i różaniec wynagradzający , a od godz. 8.00 szafarze zaniosą Komunię św. chorym do ich domów
– w naszej parafii w godz. 10.30 – 15.30 odbędzie się Wieczernik Modlitwy dla Wspólnoty Dusz Najmniejszych i wszystkich chętnych. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
– w sali teatralnej o godz. 19.00 koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na opłacenie operacji Oli Lewandowskiej z Baboszewa.
– w Płocku w parafii św. Wojciecha IV wielkopostny dzień skupienia dla kobiet diecezji płockiej. Początek spotkania o godz. 10.00. Zakończenie ok. 15.00. Zapraszamy do udziału w dniu skupienia
– Niepubliczna Szkoła Podstawowa Żywioły w Płońsku zaprasza dzieci i rodziców na Dzień Otwarty. Odbędzie się on w sobotę 7 marca o godzinie 10:00 w siedzibie szkoły, przy ulicy Szkolnej 7. W programie m.in.: zajęcia dla dzieci (szachy, robotyka, warsztaty plastyczne), prezentacja działalności szkoły, wykład dla rodziców.
13. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i Rodziców przed I Komunią św.
14. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 13.45. Gdyby jednak Rodzice chcieli, aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w roku ubiegłym, niech się zgłoszą do kancelarii. Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
15. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1970 i 1995 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 29 marca, abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
16. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2019 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
17. Za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek i skarbon na rzecz polskich misjonarek i misjonarzy pracujących w Afryce. Będzie to nasza wielkopostna jałmużna.
18. Na stoliku za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów oraz opisów nawróceń. Na stolikach za ławkami znajduje się również najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o filmie „Najświętsze Serce”. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazaniu go sąsiadom lub znajomym. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i Szczęść Boże.
19. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże zamieszczony zostało Orędzie Papieża Franciszka na Wielki Post. Zachęcamy do lektury orędzia.
20. Dziękujemy za ofiary składane na plastyczne wypełnienie balustrad naszego chóru, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to