Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 października 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

26. Niedziela Zwykła, Rok A
1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.45, różaniec, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. Stowarzyszenie Niepełnosprawnych “Bądźmy Razem” serdecznie zaprasza na kolejny kiermasz ciast, który odbywa się dziś przy naszej parafii po każdej Mszy św. Dochód w całości zostanie przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia.
3. Dziś o godz. 18.00 w MCK-u odbędzie się koncert pieśni religijnych Uwielbienie z Maryją. Wejściówki w kasie MCKu.
4. Jutro o godz.. 18.45 Różaniec za przyczyną św. Józefa i św. Jana Pawła II, z racji II dnia miesiąca, w intencji rodzin oraz o potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci.
5. W środę 4 października w Rzymie rozpoczyna się Synod Powszechny, który potrwa do 29 października. W tym czasie prosimy o szczególnie intensywną modlitwę za Synod.
6. Zwracamy się do rodziców dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego i do młodzieży przed Bierzmowaniem. To ostatni dzwonek aby oddać deklaracje i zapisać się na listę przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii św., Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. i przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
8. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 18.00 Msza św. w intencji ministrantów i ich rodziców, a potem spotkanie integracyjne.
9. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
10. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30. W Szczęść Boże umieściliśmy obietnice dane tym, którzy obchodzić będą 9 pierwszych piątków miesiąca.
11. W najbliższy piątek i w sobotę w naszej parafii odbędą się rekolekcje dla małżeństw i nie tylko dla małżeństw zatytułowane „Duchowe espresso”. Celem krótkich rekolekcji jest pomoc jak żyć szczęśliwie w małżeństwie i rodzinie. Rekolekcje poprowadzi znany ewangelizator Łuksza Plata. Więcej informacji o rekolekcjach na plakatach i w Szczęść Boże. Rekolekcje rozpoczną się Mszą św. w piątek o godz. 18.00.
12. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i różaniec wynagradzający. W Szczęść Boże znajdziemy informacje dotyczące Nabożeństwa Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, o które to nabożeństwo prosiła nas Maryja w Fatimie.
13. W sobotę wyjście do chorych z Komunią św. o godz. 8.00. Nowe osoby prosimy zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
14. W najbliższą sobotę 7 października w Smardzewie odbędzie się modlitewne spotkanie Kół Żywego Różańca. Wyjazd autokaru o godz. 9.15 sprzed kościoła. Powrót ok. 14.30. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

15. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają różańce i Biblię.
16. Dziś rozpoczynamy październikową modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wklejać będą do specjalnych książeczek, które otrzymają przybywając na różaniec./prezentacja książeczki/. Prosimy, aby dzieci przynosiły własnoręcznie namalowane ilustracje tajemnic różańcowych poszczególnych części różańca. Każdego dnia losowane będą figurki Matki Bożej dla dzieci, które przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych. W pierwszym tygodni tajemnice radosne, w drugim tajemnice światła, w trzecim tajemnice bolesne, a w czwartym tajemnice chwalebne. Na zakończenie każdego tygodnia w piątki losowane będą nagrody dla dzieci, które przyniosą wizerunki. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.
18. W Szczęść Boże znajdziemy dokument Rady d.s. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski zatytułowany Vademecum wyborcze katolika. Zachęcamy do lektury.
19. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuł zatytułowany: Różaniec jest dla wszystkich oraz artykuły o Beatyfikacji Rodziny Ulmów, o La Salette, Rękopisy ks. Jerzego Popiełuszki oraz Cud pod Lepanto. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
20. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną. PROBOSZCZ

Udostępnij to