Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

18 Niedziela Zwykła, Rok B
1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. W środę ok. godz. 11.00 w Szpondowie zatrzyma się na jednogodzinny odpoczynek Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Tradycyjnie, od parafii zawozimy im napoje. Dziękujemy wszystkim, którzy w inny sposób zaangażują się w podjęcie pielgrzymów.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
4. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
5. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. i katecheza formacyjna dla członków grup modlitewnych, wspólnot i stowarzyszeń oraz różaniec wynagradzający.
6. Z racji pandemii nie będzie jeszcze wyjścia z Komunią św. do chorych w ich domach tak jak było dotychczas. Osoby, które jednak mimo pandemii, pragną przystąpić do Spowiedzi i Komunii św. prosimy o kontakt telefoniczny. Dopiero wtedy, udamy się z posługą kapłańską.
7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie przed dwudniową Pielgrzymką do Sierpca, która wyruszy w środę 12 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, która wyruszy po raz 28, a zapoczątkował ją pierwszy proboszcz naszej parafii, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski.
8. Zapraszamy serdecznie na parafialną uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbego, którą będziemy obchodzić w sobotę 14 sierpnia. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. Jan Kaźmierczak, były proboszcz z Kryska. Przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami.
9. W czwartek rozpoczynamy Nowennę do św. Maksymiliana Kolbego. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
10. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia w dniu 18 sierpnia. Zapisy i informacje u p. Janusza Rosiaka w kwiaciarni na ul. Ks. Jaworskiego 23.
11. Zachęcamy do udziału w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni o godz. 21.00, by duchowo łączyć się z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę. W piątek pierwszy Apel.
12. Możemy się jeszcze zapisać na Duchową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przy zapisie otrzymujemy specjalne modlitewniki, składając dobrowolną ofiarę / prezentacja modlitewnika /.
13. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym – odpowiadając na prośbę biskupów polskich – chcemy powstrzymać się całkowicie od alkoholu, a swoim wyrzeczeniem wyprosić dar trzeźwości dla tych rodzin oraz osób, dla których pijaństwo stało się tragedią. Zatem, w imię miłości do naszych sióstr i braci, zwłaszcza dzieci, które przeżywają codzienny koszmar pijaństwa swoich bliskich, zachęcamy do podjęcia ofiary całkowitej abstynencji. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoją abstynencję na sierpień, lub dłuższy okres.
14. Do 29 sierpnia włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
15. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Zachęcamy również do adoracji każdego dnia oprócz soboty w godz. 17.00 – 18.00, gdy wystawiony jest Najświętszy Sakrament.
16. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
17. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
18. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże znajduje się ostatnia część artykułu ks. profesora Ryszarda Knapińskiego z KUL-u poświęconego naszym witrażom oraz podobnym witrażom w kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła w Würzburgu w Niemczech. Zachęcamy do lektury.
19. W Szczęść Boże znajdziemy również List dotyczący abstynencji, który dzisiaj słyszeliśmy.
20. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to