Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 stycznia 2023 r. 2. Niedziela po Bożym Narodzeniu, Nowy Rok, Rok A

Ogłoszenia Parafialne
przez

1. W imieniu księży pracujących w naszej parafii i własnym, pragnę złożyć moim Parafianom i Gościom jak najserdeczniejsze życzenia. Niech w Nowym 2023 roku wzrasta w nas wszystkich wiara. Niech ten Rok przyniesie poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że Boża Miłość towarzyszy wszystkim tym, którzy w Niej pokładają ufność. Niech da upragnione zdrowie. Oby był to rok pełen dobrych chwil i życzliwych ludzi wokół. Maryja, Boża Rodzicielka niech wstawia się za nami u Boga. Do naszych życzeń dołączamy również kapłańską modlitwę.
2. Ze smutkiem informujemy Parafian, że w piątek zmarł Stanisław Bessert, tata ks. Roberta. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek w Sarbiewie o godz. 12.00. Zachęcamy Parafian do udziału w pogrzebie, którym przewodniczyć będzie bp Mirosław Milewski. Wyjazd autokaru sprzed naszej świątyni o godz. 11.00. Różaniec w intencji zmarłego w poniedziałek o godz.. 17.00 w Szerominku. Ogarnijmy modlitwą śp. Stanisława oraz pogrążoną w żałobie rodzinę wraz z ks. Robertem.
3. Informujemy Parafian, że ks. Tadeusz Kulesza osiągnąwszy wiek emerytalny z dniem 30 grudnia zakończył posługę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy ks. Tadeuszowi za 3,5 letnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za prowadzenie Kręgu Biblijnego, za opiekę nad Kołem Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz Legionem Maryi. Dziękujemy za posługę w konfesjonale i głoszenie słowa Bożego. Życzymy ks. Tadeuszowi obfitości łask Bożych na emeryturze. Ks. Tadeusz zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Płocku.
4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
5. Jutro 02 stycznia po Mszy św. godz. 18.00 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
6. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie młodzieży klas II szkoły średniej przed Bierzmowaniem.
7. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
8. W piątek przypada Uroczystość Objawienie Pańskiego zwana popularnie Uroczystość Trzech Króli. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 19.00, która jest odwołana.
9. W piątek w naszej parafii po raz dziewiąty przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w naszej parafii, a potem ze śpiewem kolęd i Słowem Bożym przejdziemy ul. Jaworskiego, Grunwaldzką i Młodzieżową do naszej świątyni.
10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota.
11. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi a po niej różaniec wynagradzający.
12. Wyjście do chorych z Komunią św. w sobotę o godz. 8.00.
13. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do praktyki odwiedzania chorych w pierwsze soboty miesiąca. Nowe osoby prosimy ponownie zgłaszać telefonicznie, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Możemy również zgłaszać nowe osoby, które pragną przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę.
14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed Pierwszą Komunią św.
15. W niedzielę 8 stycznia o godz. 15.30 odbędzie się w naszej świątyni Koncert Noworoczny zatytułowany Święci w wykonaniu Marcina Stycznia z Zespołem.
16. Porządek kolędy:
Poniedziałek (02 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa: nr 10 (1 ksiądz); nr 12 (1 ksiądz); nr 13 ( 2 księży); nr 14 (1 ksiądz);
Wtorek (3 stycznia) od godz. 16.00 –ul. Młodzieżowa: 15A (1 ksiądz),nr 17, a po zakończeniu kolędy ostatnia klatka nr 15A (1 ksiądz); nr 19 (1 ksiądz); nr 21 (1 ksiądz)
Środa (4 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Młodzieżowa: nr 25 (1 ksiądz); nr 27 (1 ksiądz); nr 29 ( 2 księży); nr 31 A ( 1 ksiądz);
Czwartek (5 stycznia) od godz. 16.00 – Młodzieżowa: nr 31 B ( 1 ksiądz ); nr 31 C do N- mieszkania nad pawilonami handlowymi, nr 31 i nr 31/1….. – początek od mieszkań nad pawilonami (1 ksiądz); nr 31o i 31r ( 1 ksiądz); nr 31p i blok Letnia 10 (1 ksiądz), 31S (1 ksiądz)
Sobota (7 stycznia) od godz. 09.30 –– ul. Lipowa (1 ksiądz) oraz od godz. 8.30 Poświętne (4 księży)
1 ksiądz – Internat oraz ul. Kmicica, Parkowa i Noakowskiego nr 6
2 ksiądz –ul. Postępu Rolniczego nr 4, nr 5, nr 7, nr 9 oraz 7 A i 7 B (domy jednorodzinne ) oraz ul. Noakowskiego 4A
3 ksiądz – ul Noakowskiego nr 2A, 2B, nr 1, nr 2 i nr 3, ul. Postępu Rolniczego nr 2; i ul. Sienkiewicza
4 ksiądz – Poświętne – Praga (domy) i ul. Noakowskiego nr 4
Poniedziałek ( 9 stycznia) – od godz. 16.00 – ul. Zachodnia – domy po prawej stronie i ul. Szkolna nr 36 (2 księży) – jeden ksiądz od pierwszej klatki Szkolna 36, drugi ksiądz od domów przy ul. Zachodniej, a potem od ostatniej klatki Szkolna nr 36; ul. Kopernika: nr 9A (1 ksiądz); nr 9C (2 księży);
17. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i na zakup kostki i płyt granitowych, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii
18. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o 8.30. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi. Dla nas to żaden problem i chętnie to uczynimy, ale musimy o tym wcześniej wiedzieć.
19. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
20. Przy Żłóbku znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
21. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności kapłana prosimy ustalać telefonicznie.
22. W Szczęść Boże umieściliśmy podsumowanie roku duszpasterskiego i materialnego za 2022 r. Zachęcamy do lektury podsumowania oraz do włączenia się w działania prowadzone przez naszą parafię w poszczególnych grupach czy stowarzyszeniach oraz wszelkich inicjatywach.
23. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2021. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
24. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
25. Dziękujemy za ofiary, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

 

 

Udostępnij to