Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 września 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 01 września 2019 r.
przez

22. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu wyjątkowo o godz. 15.00, potem adoracja prywatna. O godz. 17.00 adoracja wspólna, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. Dzisiaj po wakacyjnej przerwie rozpoczyna swoją działalność Duchowa Arka. Zapraszamy po każdej dopołudniowej Mszy św. do domu parafialnego na tort, kawę i rozmowę.
3. Jutro pierwszy dzień roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o opiekę i Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli odprawimy tradycyjnie o godz. 8.00. Zapraszamy na nią dzieci, młodzież, dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców.
4. Planujemy organizować cykliczne spotkania dla nauczycieli rejonu płońskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się jutro. O godz. 18.00 Msza św. w intencji nauczycieli, a potem spotkanie w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
5. W czwartek 5 września o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
6. W czwartek 5 września na parkingu przed kościołem w godz. 13.00 – 17.00 odbędą się badania mammograficzne. Więcej informacji na plakatach.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza święta i nabożeństwo o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
8. W sobotę dodatkowa Msza święta i różaniec wynagradzający o godz. 8.30, a od godz. 8.00 kapłani zaniosą Komunię św. chorym do ich domów. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św.
9. W sobotę 7 września organizujemy Festyn dla dzieci i młodzieży na zakończenie wakacji. Festyn rozpocznie się o godz. 16.00 w ogrodzie parafialnym. W czasie festynu przewidujemy gry i zabawy dla dzieci oraz grill. Zapraszamy dzieci ze scholi, ministrantów, kandydatów na ministrantów, uczestników kolonii, harcerzy oraz inne dzieci wraz z rodzicami.
10. W najbliższą niedzielę 08 września na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy Panu Bogu za zbiory i będziemy prosić o błogosławieństwo dla pracy rolników. Zachęcamy przedstawicieli wiosek i zawodów związanych z rolnictwem o choćby symboliczne włączenie się w to dziękczynienie. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na początku Mszy św. odbędzie się poświęcenie wieńców i płodów ziemi. Również w najbliższą niedzielę na każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia ziarna do siewu.
11. Trwają zapisy na XXXVII Diecezjalną Pielgrzymkę Dzieci i Młodzieży do Rostkowa i Przasnysza – miejsca narodzin i chrztu św. Stanisława Kostki. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 14 września. Wyjazd autokaru z przed kościoła: z dziećmi o godz. 9.00, zaś z młodzieżą o 15.00. Koszt wyjazdu (opłata za autokar i za materiały pielgrzymkowe) wynosi 15.00 zł. Zapisy u księży i katechetów.
12. Organizujemy wyjazd 14 września do Włocławka na modlitewne czuwanie Polska pod Krzyżem. Wyjazd o godz. 8.00. Wyjadą 2 autokary z nocnym czuwaniem i bez nocnego czuwania. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
13. W niedzielę 15 września w Parafii św. Ojca Pio odbędą się Dożynki Diecezji Płockiej.
14. W niedzielę 22 września w godz. 13.00 – 17.00 odbędzie się XX Masowy Rajd Rowerowy do Słoszewa Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach.
15. Od dzisiaj dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymywać będą pamiątki Niedzielnej Mszy św., które wklejać będą do specjalnych książeczek, które już dziś możemy zabrać. Pamiątki Niedzielnej Mszy św. rozdawane będą przed Mszą św. o godz. 12.30. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą przed ołtarzem po zakończeniu Mszy św.
16. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.30 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych dla uczniów z przedszkoli i klas pierwszych. Na Mszę św. zapraszamy również rodziców i innych członków rodziny, aby wspólnie modlić się za dzieci rozpoczynające naukę.
17. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
18. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego w środę i czwartek od 17.30. W środę dla szkół podstawowych, a w czwartek dla średnich. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci i młodzież by rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny od przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
19. Ksiądz Wojciech Czajkowski zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkani ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00.
20. Do księdza Pawła mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholii dziecięcej oraz w Zespole Muzycznym.
21. Do Pana organisty i do ks. Wojciecha Ciemerych mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
22. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00.
23. Ks. Wojciech Czajkowski prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
24. Harcerzami opiekuje się ks. Paweł. Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Pawła, aby uzgodnić plan pracy.
25. Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
26. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Paweł .
27. Ks. Wojciech Ciemerych opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
28. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Spotkania prowadzi ks. Tadeusz. Jutro pierwsze powakacyjne spotkanie.
29. Dzisiaj jeszcze Msza św. wieczorem o godz. 20.00. Za tydzień wracamy już do Mszy św. o godz. 19.00.
30. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby nie dokarmiać gołębi i rybek w parafialnym ogrodzie.
31. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
32. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury którą prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże i na stolikach za ławkami znajdują się ulotki z numerem konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
33. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
34. Od najbliższej soboty wznawiamy „Konfesjonał Młodych”, możliwość spowiedzi w każdą sobotę w godz. 19.00 – 21.00.
35. Od 15 sierpnia w kinach wyświetlany jest film Tajemnica Ojca Pio. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
36. Od jutra przyjmowane będą intencje mszalne na 20120 r.
37. Na stolikach za ławkami możemy nabyć najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Tajemnicy Krzyża. Znajdziemy tam również informację o spotkaniu Polska pod Krzyżem, które od będzie się 14 września we Włocławku. Zachęcamy do nabywania czasopisma.
38. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże umieściliśmy Słowo Biskupa Włocławskiego, do udziału w modlitewnym spotkaniu Polska pod Krzyżem, Apel Komisji Wychowania Katolickiego KEP do rodziców ws. deprawacji w szkołach oraz specjalne oświadczenie, które rodzice mogą składać w szkołach, gdyby pojawiły się jakieś obawy, że dzieci będą wychowywane niezgodnie z naszym systemem wartości.
39. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na Dróżkę Różańcową oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

 

Udostępnij to