Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 czerwca 2019 r.
przez

7 Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dzisiaj Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Msze św. o godz. 08.45 i 11.15.
2. Dzisiaj pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. O godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
3. Dzisiaj o godz. 20.20 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny.
4. Jutro o godz. 16.30 Spotkanie dla osób należących do Kół Żywego Różańca i wszystkich chętnych.
5. We wtorek 04 czerwca o godz. 19.00 w auli domu parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Płońskiej Akademii. A,B,C Chrześcijaństwa. Temat spotkania: “Rodzina w nauczaniu Jana Pawła II i Karta Rodziny” Wykład poprowadzi ks. prof. dr hab. Mieczysław Ozorowski. Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie.
6. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.
7. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania przy figurkach w czasie majowego lub we własnych domach w gronie rodzinnym.
8. Za tydzień w niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha św. po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Smardzewa. Powrót odbędzie się autokarem. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii parafialnej. Dorocznym zwyczajem za tydzień o 11.00 sprzed kościoła wyjedzie również autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce. Niech pielgrzymka będzie naszym przygotowaniem do koronacji Obrazu Matki Bożej Smardzewskiej, która odbędzie się 15 sierpnia o godz. 12.00.
9. Za tydzień w naszej parafii już po raz XV odbędzie się Festyn Rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w festynie. Niech to będzie nasze rodzinne święto. Festyn zakończy koncert Żuki o godz. 19.00, potem losowanie głównych nagród i Apel Jasnogórski. Więcej informacji o festynie w Szczęść Boże. W zakrystii lub kancelarii parafialnej możemy jeszcze składać fanty na loterię fantową oraz zgłosić chęć pomocy lub upieczenia ciasta.
10. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
11. Grupa Teatralna “Na deskach” zaprasza na spektakl muzyczny “Książę i Róża” 20 czerwca (Boże Ciało – czwartek) o godz. 16.00 w sali widowiskowej w podziemiach naszego kościoła. Wejściówki dostępne u ks. Radosława.
12. Szkoła Muzyki i Tańca NUTKA w Płońsku zaprasza kandydatów na przesłuchania wstępne, które odbędzie się 7 czerwca w siedzibie szkoły przy ul. Grunwaldzkiej 67B. Więcej informacji o przesłuchaniach na plakacie na zewnątrz świątyni i w sekretariacie szkoły.
13. Pierwsza próba przed Bierzmowaniem 12 czerwca o godz. 19.00.
14. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy odbierać karty na Kolonie dla dzieci. Kolonie odbędą się w miejscowości Rewal nad morzem dniach 30 lipca 10 sierpnia. Pełny koszt kolonii wynosi 1200 zł. Koszt udziału w koloniach dla osób zaangażowanych w życie parafii uzależniony będzie od zebranych środków w czasie festynu. W kancelarii składamy wypełnione karty wraz z zaliczką 300 zł. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże i na specjalnie przygotowanych ulotkach, które możemy zabrać z zakrystii.
15. Organizujemy 4 dniową pielgrzymkę do Szczecina, Berlina, Skrzatusza, Kamienia Pomorskiego, Międzyzdrojów, Kołobrzegu i innych miejscowości położonych w północno zachodnim krańcu Polski w dniach 8 – 11 lipca. Koszt wyjazdu z posiłkami, przejazdami, biletami wstępów i noclegiem w Hotelu Płonne w Szczecinie wynosi 700 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę na 3 tygodnie przed wyjazdem. Zgłoszenia na pielgrzymkę u ks. proboszcza, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
16. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Zgłoszenia do ks. proboszcza. Wykaz osób, które już podjęły się adoracji wraz z grafikiem dni adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Ze względu na odmawiany różaniec po porannej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się od godz. 8.00. Następuje więc półgodzinne przesunięcie adoracji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianą. Gdyby komuś ta zmiana nie odpowiadała to proszę o kontakt z ks. proboszczem.
17. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania Rad Parafialnych: w środę Parafialnej Rady Gospodarczej i czwartek Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spotkania w domu parafialnym o godz.19.00.
18. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
19. Dzisiaj w Święto Dziękczynienia w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Ofiary możemy składać również do skarbon.
20. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. świadectwa nawróceń oraz artykuł „Niezwykła życie Małej Arabki”. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
21. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
22. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to