Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 grudnia 2018 r.
przez

I Niedziela Adwentu, Rok C

1. Nieszporami dzisiejszej niedzieli rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, który jest oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Do 16 grudnia będziemy rozważać zapowiedź Paruzji – przyjścia Chrystusa na końcu świata. Od 17 grudnia będziemy przygotowywać się do Narodzenia Pańskiego.
2. Adwent jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania. Ideał ten najpiękniej zrealizowała Maryja. Przygotowując się na przybycie Pana, weźmy udział w Roratach i Rekolekcjach.
3. Msze św. Roratnie jak już zapowiadaliśmy odprawiane będą każdego dnia oprócz niedziel o godz. 6.30. Po Roratach wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy do domu parafialnego na roratnie śniadania.
4. Firmy lub osoby prywatne, które chciałyby przekazać pieczywo, bułki, słodycze, wędliny, owoce lub inne produkty niezbędne w organizacji śniadań, lub pieniądze na ich kupno proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do 17.00, potem adoracja wspólna i błogosławieństwo.
6. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Grupy Dorosłych Lektorów.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msze św. dodatkowe i nabożeństwa – w czwartek na Mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, w piątek o godz. 10.00 Msza św. o NSPJ. W piątek spowiedź od godz. 17.30.
8. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas trzecich i ich rodziców przed Pierwszą Komunią św. Dzieciom zostaną nałożone i poświęcone medaliki Matki Bożej.
10. Zgodnie z tradycją, w najbliższą – drugą niedzielę adwentu – wypada Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W tym dniu będziemy zbierać także ofiary do skarbon na rzecz naszych sióstr i braci w wierze mieszkających na terenie byłego Związku Radzieckiego.
11. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
12. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
13. Na skarbonach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty. Zachęcamy do nabywania czasopisma, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów.
14. Na skarbonach znajduje się również najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. Świadek życia ojca Dolindo, Asia Bibi uniewiniona, Godzina Łaski oraz wywiad z Antoniną Krzysztoń. Zachęcamy do zabrania czasopisma i przekazania sąsiadom po przeczytaniu.
15. Po Mszach św. mamy możliwość nabycia kalendarza parafialnego na 2019 r. Możemy również nabywać różańce, modlitewniki, albumy i książki religijne.
16. W kruchcie naszej świątyni możemy również nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Koszt dużych świec w kształcie kuli wynosi 12 zł, a małych 6 zł.
17. Zachęcamy do nabycia i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
18. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to