Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 lipca 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

13. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem adoracja, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 17.30 Różaniec, w czasie którego modlić się będziemy za rodziny. Będziemy modlić się o miłość, wierność, potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci i błogosławieństwo. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie wszystkie rodziny naszej parafii i gości.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
4. W lipcu na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu odmawiamy Litanię do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
5. Słuchacze Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są o ich przyniesienie do kancelarii parafialnej.
6. Prosimy aby uczniowie szkół podstawowych i średnich, którzy zakończyli rok szkolny, zakończyli go również spowiedzią i Komunią św. Spowiedź każdego dnia w czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 oraz w niedzielę.
7. Do 03 września włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
8. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła. Jeszcze raz prosimy o zachowanie stosownego i godnego stroju, gdy przekraczamy próg świątyni.
9. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodych do udziału w spotkaniach Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Więcej informacji o formacji Franciszkańskim Zakonie św. w Szczęść Boże i na fb.
10. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN oraz współfinansowaliśmy studnię o nazwie MARIANNA. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni, która będzie nosiła nazwę im. Ks. Kan. Romualda Jaworskiego. Środki na wybudowanie studni pochodzą ze zbiórki makulatury oraz ubrań, które prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. Pojemniki na makulaturę i ubrania wystawione są na przykościelnych parkingach.
11. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. i Odnowili Przyrzeczenia Chrztu Świętego oraz innych do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii parafialnej. Zgłoszenia u ks. Marcina lub zakrystii.
12. Zachęcamy do wzięcia udziału w koloniach parafialnych w terminie 15 – 25 lipca 2023 r. Koszt kolonii wynosi 720 zł. Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się abyśmy mogli sfinalizować wyjazd. Po karty kwalifikacyjne na kolonie prosimy zgłaszać się do kancelarii parafialnej i zakrystii. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
14. W Szczęść Boże umieściliśmy obietnice Pana Jezusa dla tych, którzy obchodzić będą 9 pierwszych piątków miesiąca. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.
15. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. Przybyły już cztery transporty granitu, który został składowany na placu u jednego z członków Parafialnej Rady Gospodarczej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to