Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 lutego 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 lutego 2020 r.
przez

4. Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dziękujemy za obecność w naszej parafii młodych ludzi ze Wspólnoty CENACOLO i za świadectwa, którymi się z nami podzielili.
2. Dziś obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. To święto od wielu już lat przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić za zgromadzenia zakonne męskie i żeńskie oraz w intencji świeckich instytutów życia konsekrowanego. Zgodnie z prośbą biskupów polskich, wesprzemy także materialnie zakony kontemplacyjne, przekazując na ich potrzeby ofiary zebrane w tym dniu na tacę. Dziękujmy Panu Bogu za cichą i pokorną, ale jakże ważną i potrzebną posługę sióstr i braci zakonnych z tzw. czynnych zgromadzeń zakonnych, a także za ponad 80 klasztorów kontemplacyjnych, gdzie trwa nieustanna modlitwa uwielbienia, dziękczynienia i prośby, zanoszona w różnych miejscach naszej Ojczyzny.
3. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy za rodziny, które odwiedziliśmy w czasie kolędy, prosząc o Boże błogosławieństwo dla nich samych oraz dla ich rodzin. W Szczęść Boże znajduje się podsumowanie kolędy. Zachęcamy do lektury.
4. Dziś przypada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. Od 17.00 adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
5. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nad zakrystią spotkanie Grupy Dorosłych Lektorów.
6. We wtorek przypada X rocznica śmierci ks. kanonika Mirosława Tabaki. Zapraszamy Parafian na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, aby modlić się o wieczną szczęśliwość dla drugiego proboszcza naszej parafii.
7. W środę 5 lutego o godz. 19.00 w domu parafialnym spotkanie wszystkich katechetów pracujących w naszej parafii.
8. W czwartek na Mszy św. wieczornej z racji pierwszego czwartku miesiąca, będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o obecność wszystkich ministrantów.
9. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
10. W najbliższym tygodniu o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędą się spotkania Rad Parafialnych:
– w czwartek 06 lutego Parafialnej Rady Gospodarczej
– w piątek 07 lutego Parafialnej Rady Duszpasterskiej
11. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
12. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2019 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
13. Po Mszach św. mamy jeszcze możliwość nabycia gromnic. Możemy również nabywać Pismo Święte, kalendarze parafialne, książki i inne dewocjonalia.
14. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. O Eucharystii, o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Znajdziemy również wiele opisów nawróceń. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazania go sąsiadom lub znajomym.
15. Na skarbonach za ławkami znajduje się biuletyn poświęcony Niedzieli Słowa Bożego, którą przeżywaliśmy tydzień temu. Zachęcamy do zabrania go i lektury. Znajdziemy tam 10 powodów, dla których warto czytać Pismo Święte.
16. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajduje się m.in. List Przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego. Od dziś w Szczęść Boże ukazywać się będą artykuły poświęcone Pasji, przygotowane przez ks. Tadeusza Kuleszę. Zachęcamy do lektury.
17. Dziękujemy za ofiary złożone na plastyczne wypełnienie balustrady chóru, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to

Przeczytaj podobne