Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 maja 2021r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

05 Niedziela Wielkanocna, Rok B

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców przed Pierwszą Komunią św. Spotkanie będzie również transmitowane na fb.
2. W związku z sytuacją epidemiologiczną zmuszeni jesteśmy do stworzenia 6 grup dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii św. Komunia św. odbędzie się w sobotę 15 maja o godz. 8.45 i 11.15 oraz w niedzielę 16 maja o godz. 8.45, 10.00, 11.15 i 12.30. Z tego względu rodziny, które zamówiły Mszę św. 16 maja o godz. 12.30, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu zmiany terminu zamówionej Mszy św. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
3. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.10, potem Litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Z racji pandemii nie odbędzie się procesja eucharystyczna.
4. Jutro przypada doroczna Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę.
5. Jutro w naszym mieście odbędą się również uroczystości patriotyczne związane z Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w naszym kościele.
6. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
7. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
8. W sobotę przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
9. W sobotę 08 maja o godz. 19.00 Msza św. przy figurce w Kolonii Szpondowo.
10. W najbliższą niedzielę 9 maja po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci klas IV przygotowujących się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.
11. Z naszej świątyni transmitowane są Msze św. w każdą niedzielę o godz. 10.00.
12. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc Maryjny, jakim jest maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa. Zwracamy się tez z prośba do mieszkańców naszej parafii o udekorowanie Figur i Krzyży przydrożnych.
13. Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni miesiąca maja, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., cały Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Stolica Apostolska prosi, abyśmy 3 maja br., w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, w łączności z duchową Stolicą Polski, modlili się zwłaszcza w czasie nabożeństw majowych lub modlitwą różańcową w kościołach i w domach, w intencji zakażonych i chorych na COVID-19.
14. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.
15. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
16. Nasza parafia wydała książkę poświęconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
17. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
18. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
19. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m. in. następujące artykuły: „40 lat od zamachu na Jana Pawła II”, przybliżenie postaci św. św. Otylii i św. Rity oraz artykuł „Moc przebaczenia, siła modlitwy”. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły, m.in. świadectwa nawróceń i uzdrowień.
20. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Miłujcie się, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
21. Trwają prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z obróbkami dekarskimi na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
22. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to