Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 października 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 października 2022 r.
przez

27. Niedziela Zwykła, Rok C
1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 16.45, Różaniec za przyczyną św. Józefa i św. Jana Pawła II, z racji II dnia miesiąca, w intencji rodzin oraz o potomstwo dla tych, którzy nie mają dzieci, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.

3. W najbliższą sobotę 8 października w Smardzewie odbędzie się modlitewne spotkanie Kół Żywego Różańca. Wyjazd autokaru o godz. 9.15 sprzed kościoła. Powrót ok. 14.30. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają różańce i Biblię.
5. W sobotę 15 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej.
6. Od soboty rozpoczęliśmy październikową modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wkładają do specjalnych książeczek. Każdego dnia zapraszamy aby dzieci przynosiły własnoręcznie namalowane ilustracje tajemnic różańcowych poszczególnych części różańca. Każdego dnia losowane będą figurki Matki Bożej dla dzieci przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych. W pierwszym tygodni tajemnice radosne, w drugim tygodniu tajemnice światła, w trzecim tygodniu tajemnice bolesne, a w czwartym tygodniu tajemnice chwalebne. Na zakończenie każdego tygodnia w piątki losowane będą nagrody dla dzieci, które przez cały przynosić będą wizerunki. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.

7. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
8. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.00, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
9. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów i deklaracji.
10. Zachęcamy do zapisania się do grupy ministranckiej, scholi, zespołu muzycznego, chóru parafialnego i grupy młodzieżowej Na Maksa.
11. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedzielę nie zostawiać samochodów na przykościelnych parkingach. Zostawienie samochodów uniemożliwia parkowanie samochodów uczestnikom niedzielnych Mszy św. Z racji bezpieczeństwa prosimy nie stawiać samochodów na chodniku przed główną bramą, aby w razie niebezpieczeństwa mógł wjechać strażacki samochód czy też pogotowie ratunkowe.
12. Zwracamy się również z prośbą, w trosce o bezpieczeństwo, aby rodzice nie trzymały swoich dzieci na barierkach chóru.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
14. W Szczęść Boże znajdują się Obietnice, które przekazał Pan Jezus św. Małgorzacie Alacoquc dla tych, którzy obchodzić będą Pierwsze 9 Piątków Miesiąca.
15. Zachęcamy również do zabrania najnowszego nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy stepujące artykuły „Medjugorje, co wiemy do tej pory. Konfesjonał świata”, „Świat zawierzony Bożemu Miłosierdziu” i artykuł „Abp Zygmunt Szczęsny Feliński, patron na trudne czasy”. Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
16. Po Mszach św. mamy możliwość nabywania nowej publikacji, którą wydała nasza parafia poświęconej wybranym objawieniom Maryjnym z całego świata, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie naszych antresol. Mamy również możliwość nabywania publikacji Kolorowe Święte – to kolorowanka dla dzieci.
17. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
18. Informacja liturgiczna.
Osoby, które chcą i mają wewnętrzną potrzebę przyjmowania Pana Jezusa na klęcząco, jako wyraz szacunku i wiary w obecność Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, mogą to uczynić na klęczniku przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia. W pozostałych miejscach Komunia św. udzielania będzie na stojąco. Przypominamy wszystkim, że w świetle aktualnej nauki Kościoła, dopuszczalne jest zarówno przyjmowanie Komunii Świętej w postawie stojącej, jak i klęczącej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to