Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 sierpnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 sierpnia 2020 r.
przez

18 Niedziela Zwykła, Rok A

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 16.45. Potem różaniec w intencji rodzin z racji 02 dnia miesiąca, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
We wtorek ok. godz. 11.00 w Szpondowie zatrzyma się na jednogodzinny odpoczynek Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Tradycyjnie, od parafii zawozimy im napoje. Dziękujemy wszystkim, którzy w inny sposób zaangażują się w podjęcie pielgrzymów.
W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu przypada I
W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 modlimy się za powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
Za tydzień po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie przed dwudniową Pielgrzymką do Sierpca, która wyruszy w środę 12 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, która wyruszy po raz 28, a zapoczątkował ją pierwszy proboszcz naszej parafii, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski.
Zapraszamy serdecznie na parafialną uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbego, którą będziemy obchodzić w piątek 14 sierpnia. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. Grzegorz Ślesicki, proboszcz Parafii św. Tekli w Naruszewie. Przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami.
W środę rozpoczynamy Nowennę do św. Maksymiliana Kolbego. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
Zachęcamy do udziału w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni o godz. 21.00, by duchowo łączyć się z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę. W czwartek pierwszy Apel.
Możemy się jeszcze zapisać na Duchową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przy zapisie otrzymujemy specjalne modlitewniki, składając dobrowolną ofiarę / prezentacja modlitewnika /.
Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej oraz Parafialnego Zespołu CARITAS.
W sobotę rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym – odpowiadając na prośbę biskupów polskich – chcemy powstrzymać się całkowicie od alkoholu, a swoim wyrzeczeniem wyprosić dar trzeźwości dla tych rodzin oraz osób, dla których pijaństwo stało się tragedią. Zatem, w imię miłości do naszych sióstr i braci, zwłaszcza dzieci, które przeżywają codzienny koszmar pijaństwa swoich bliskich, zachęcamy do podjęcia ofiary całkowitej abstynencji. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoją abstynencję na sierpień, lub dłuższy okres. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współuzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego. W Szczęść Boże umieszczony jest List Konferencji Episkopatu odnośnie abstynencji w sierpniu.
Zachęcamy do korzystania z JADŁODZIELNI otwartej przy domu parafialnym w ubiegłym tygodniu. Chętnie korzystajmy z tego nowego dzieła, które jest pomyślane po to, aby nie marnować żywności – Daru Bożego. W Szczęść Boże umieszczony jest regulamin JADŁODZIELNI.
W ostatnich dniach niektóre osoby przybywają do świątyni bez maseczek, lub mają je źle założone. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych zakrywając usta i nos. Pamiętajmy również o innych wskazaniach sanitarnych jak dezynfekcja rąk i inne. Nie zapominajmy, że pandemia jeszcze się nie skończyła. Te obostrzenia są dla naszego wspólnego dobra. Z podobnym apelem zwrócił się również Abp Gądecki, Przewodniczący KEP. Pełny tekst apelu wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
Do 30 sierpnia włącznie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Zachęcamy również do adoracji każdego dnia oprócz soboty w godz. 17.00 – 18.00, gdy wystawiony jest Najświętszy Sakrament.

Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Błogosławionej Matce Speranza, jednej z największych mistyczek XX w., oraz przyjaciółce Polski, o kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz o sanktuariach, które warto odwiedzić w czasie wakacji i inne ciekawe artykuły.
Na stolikach za ławkami znajduje się książka – album o Uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Smardzewskiej, która odbyła się w ubiegłym roku. W książce oprócz treści historycznej znajduje się wiele zdjęć, na których być może i my jesteśmy. Koszt książki – albumu wynosi 25 zł. Zachęcamy do nabywania. / prezentacja albumu /.
Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
PROBOSZCZ

Udostępnij to