Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 stycznia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 stycznia 2021 r.
przez

2. Niedziela po Bożym Narodzeniu, Rok C
1. Od jutro rozpoczynamy kolędę w formie tradycyjnej, tzn. udajemy się do tych osób, które zostawiły deklaracje. Wieczorowe Msze św. kolędowe rozpoczniemy później. Kolęda to spotkanie duszpasterza z wiernymi. Na to szczególne spotkanie składa się modlitwa oraz rozmowa dotycząca życia rodziny, katechizacji oraz przygotowania do sakramentów św. Rozmawiać będziemy również o duszpasterstwie rodzin, dzieci i młodzieży, o Różańcu Rodziców w intencji dzieci oraz o różnych inicjatywach duszpasterskich w naszej parafii.
W czasie kolędy rozmawiać będziemy także o sprawach materialnych. W kończącym się roku wymieniliśmy niektóre obróbki dachowe kościoła, plebanii i budynku gospodarczego. Zamontowaliśmy również instalację fotowoltaiczną na plebanii i ZOL-u aby zmniejszyć koszty utrzymania świątyni i plebanii. Wszystkie te prace prowadzone były równolegle z codzienną pracą duszpasterską.
Przed nami wymiana w alejce procesyjnej wokół kościoła zniszczonej kostki brukowej na kostkę i płyty granitowe. Pierwszy etap to zgromadzenie materiałów a następny to ich położenie.
Prosimy, aby w czasie kolędy na stolikach znajdował się krzyż, Pismo św., woda święcona i kropidło. Prosimy również, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty, indeksy, książeczki I piątków miesiąca, oraz zeszyty z pamiątkami niedzielnej Mszy św. oraz pamiątki przygotowania do przyjęcia Pierwszej Komunii św.
W czasie kolędy oprócz ofiar na kolędę możemy również składać ofiary na zaplanowane prace.
2. Porządek kolędy:
Poniedziałek (3 stycznia) od 8.30 – Płońsk ul. Graniczna i Cieciórki (1 ksiądz); Koziminy Stachowo (1 ksiądz);
Od 16.00 – Młodzieżowa nr 1; 2; 3 (1 ksiądz); nr 5 (1 ksiądz)
Wtorek (4 stycznia) od 8.30 – Szpondowo i Kolonia Szpondowo ( 1 ksiądz); Wycinki i Kownaty ( 1 ksiądz)
Od 16.00 – Młodzieżowa nr 4; 6 i 7 ( 1 ksiądz); nr 8 i 8A ( 1 ksiądz);
Środa (5 stycznia) od 8.30 – Koziminy Nowe i Koziminy Stare (1 ksiądz); Michowo (1 ksiądz)
Od 16.00 – Młodzieżowa nr 9 i 11 (1 ksiądz); nr 10 (1 ksiądz);
Piątek (7 stycznia) od 16.00 – Młodzieżowa nr 12; 12A; (1 ksiądz); nr 13 (1 ksiądz); nr 14 (1 ksiądz) nr 15A i 17 (1 ksiądz);
Sobota (8 stycznia) od godz. 8.30 domy jednorodzinne
– 1 ksiądz- ul. Szkolna: – początek od domów jednorodzinnych przy ul. Kopernika do ul. Grunwaldzkiej
– 1 ksiądz: ul. Zacisze, Nadrzeczna i Zachodnia – domy po prawej stronie
– 1 ksiądz – ul. Grunwaldzka
– 1 ksiądz – ul. Młodzieżowa – prawa strona, – początek od Państwa Szumańskich w stronę miasta
Poniedziałek (10 stycznia) od 16.00 – ul. Młodzieżowa nr 19 (1 ksiądz); 21 (1 ksiądz); nr 23 i 25 (1 ksiądz); 27 (1 ksiądz)
Będziemy wdzięczni jeśli na godz. 8.30 przyjadą po księży przedstawiciele wiosek. Już dziś dziękujemy z przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary kolędę i na kościół, za życzliwe zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii.
Osoby, które jeszcze nie złożyły deklaracji, a chciałyby mieć kolędę w sposób tradycyjny proszone są o ich wypełnienie i wrzucenie do plastykowej skrzyni przy celi Ojca Maksymiliana.
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna do godz. 17.00. Potem adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
4. W czwartek odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak w tym roku z racji pandemii przyjmie skromną formułę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w naszej świątyni, a potem ze śpiewem kolęd przejdziemy naokoło kościoła, by na zakończenie oddać pokłon Nowonarodzonemu przy Żywej Szopce i zawierzyć Mu nasze życie. Każdy z uczestników Orszaku otrzyma koronę i śpiewnik. W tym dniu modlić się będziemy za Misje św. i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z racji I czwartku miesiąca.
5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a spowiedź od godz. 17.30.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed Pierwszą Komunią św.
7. Również za tydzień w niedzielę w naszej świątyni odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru Poznańskie Słowiki. Początek koncertu o godz. 15.30.
8. Te osoby, które zapisały się do Różańca Rodziców w intencji dzieci, prosimy, aby kontynuowały Modlitwę Różańcową odmawiając kolejne dziesiątki wg otrzymanego grafiku. Zaś te osoby, które jeszcze się nie zapisały mogą to uczynić w czasie kolędy. Serdecznie zachęcamy Parafian, aby otoczyć dzieci płaszczem modlitwy. Zachęcamy również do Kół Różańcowych, które istnieją w naszej parafii na wioskach i w mieście od wielu już lat. W miejsce brakujących osób prosimy, aby wpisały się nowe. Nie rezygnujmy tak szybko z tej pięknej modlitwy przynoszącej tyle dobra poszczególnym osobom, rodzinom i parafii.
9. Przy Żłóbku znajduje się poświęcona kreda i kadzidło, które możemy zabrać do domów składając dobrowolną ofiarę. Tam też znajduje się woda święcona.
10. W czasie trwania kolędy pan Organista urzęduje w kancelarii w stałych godzinach. Natomiast sprawy wymagające obecności kapłana prosimy ustalać telefonicznie.
11. Zachęcamy do korzystania z parafialnej biblioteki, która czynna jest w środy i czwartki od godz. 16.30 do 17.45.
12. W Szczęść Boże umieściliśmy podsumowanie roku duszpasterskiego i materialnego za 2021 r. Zachęcamy do lektury podsumowania oraz do włączenia się w działania prowadzone przez naszą parafię w poszczególnych grupach czy stowarzyszeniach oraz wszelkich inicjatywach.
13. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
14. Dziękujemy za złożone ofiary na instalacje fotowoltaiczne.

Udostępnij to