Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 września 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 02 września 2018 r.
przez

22. Niedziela Zwykła, Rok B

1. W dniu 15 sierpnia 2018 r. Biskup Płocki Piotr Libera mocą wydanego dekretu dokonał zmian w obszarze struktur Kościoła Partykularnego jakimi są dekanaty. Nasze miasto zostało podzielone na dwa dekanaty: Płoński Północny i Płoński Południowy. Nasza parafia od 01 września należy do dekanatu: Płoński Północny. Wraz z naszą parafią należeć będą do tego dekanatu następujące parafie: Baboszewo, Dziektarzewo, Sarbiewo, Smardzewo, Sochocin i Królewo. Dziekanem naszego dekanatu jest ks. kan. Zbigniew Sajewski, Vice dziekanem Ks. kan. Czesław Stolarczyk z Sochocina, a ojcem duchownym dekanatu ks. kan. Henryk Dymek ze Smardzewa.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. O godz. 17.00 adoracja wspólna, procesja eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
3. Dzisiaj po wakacyjnej przerwie rozpoczyna swoją działalność Duchowa Arka. Zapraszamy po każdej dopołudniowej Mszy św. do domu parafialnego na tort, kawę i rozmowę.
4. Jutro pierwszy dzień roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o opiekę i Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli odprawimy tradycyjnie o godz. 8.00. Zapraszamy na nią dzieci, młodzież, dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców.
5. W sobotę Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane w polskiej tradycji Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7.00 i 10.00. W tym dniu również dokonamy poświęcenia ziarna do siewu. Jest to święto patronalne członków Rycerstwa Niepokalanej. Msza św. dla nich o godz. 10.00, a o godz. 19.00 zapraszamy na uroczystą procesję różańcową wokół naszej świątyni z figurą Matki Bożej. Prosimy o zabranie świec i lampionów.
6. Również w sobotę 8 września organizujemy Festyn dla dzieci i młodzieży na zakończenie wakacji. Festyn rozpocznie się o godz. 16.00 w ogrodzie parafialnym. W czasie festynu przewidujemy gry i zabawy dla dzieci oraz grill. Zapraszamy dzieci ze scholi, ministrantów, kandydatów na ministrantów, uczestników kolonii, harcerzy oraz inne dzieci wraz z rodzicami.
7. W najbliższą niedzielę 09 września odbędą się XIII Dożynki Gminne w Siedlinie. Dożynki rozpoczną się Mszą św. o godz. 13.00. Więcej informacji o dożynkach w Szczęść Boże i na plakatach.
8. Organizujemy pielgrzymkę na odpust w Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k/Wyszkowa 9 września 2018 r. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże.
9. W niedzielę 16 września organizujemy wyjazd na Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej do Sierpca. Wyjazd o godz. 8.30. Powrót ko. 14.30. Koszt wyjazdu 20 zł. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
10. W niedzielę 23 września odbędzie się XVIII Masowy Rajd Rowerowy do Lisewa. Zapisy na rajd w kancelarii parafialnej i w szkołach.
11. Od dzisiaj dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych otrzymywać będą pamiątki Niedzielnej Mszy św., które wklejać będą do specjalnych książeczek. Pamiątki Niedzielnej Mszy św. rozdawane będą przed Mszą św. o godz. 12.30. Gdy ktoś przybędzie na inną Mszę św. to pamiątki rozdawane będą przed ołtarzem po zakończeniu Mszy św. Młodzieży z gimnazjum obecność na Mszach św. w indeksach wpisują rodzice. Indeksy zostaną uroczyście wręczone w czasie Triduum ku czci św. Stanisława Kostki.
12. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.30 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych dla uczniów z przedszkoli i klas pierwszych. Na Mszę św. zapraszamy również rodziców i innych członków rodziny, aby wspólnie modlić się za dzieci rozpoczynające naukę.
13. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży z gimnazjum i szkół średnich o godz. 19.00.
14. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego w środę i czwartek od 17.30. W środę dla szkół podstawowych, w czwartek dla klas gimnazjalnych i średnich. Prosimy rodziców, aby dopilnowali dzieci by rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny od przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
15. Ksiądz Andrzej zaprasza chłopców od 1 klasy wzwyż chętnych znaleźć się w gronie ministrantów. Spotkania dla kandydatów i ministrantów w soboty o godz. 10.00.
16. Do księdza Roberta mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w scholii dziecięcej.
17. Ks. Radosław prowadzi grupę NA MAXA. Spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
18. Do ks. Radosława i p. Anny Koźniewskiej mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w Zespole Muzycznym.
19. Do Pana organisty i do ks. Andrzeja mogą zgłaszać się chętni do śpiewu w chórze parafialnym.
20. Próba scholii dziecięcej w każdą sobotę o godz. 10.00; próba zespołu muzycznego w każdą sobotę o godz. 16.00 a próba chóru w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19.00.
21. Harcerzami opiekuje się ks. Radosław. Prosimy odpowiedzialnych za ZHP, ZHR i Skautów Europy o zgłoszenie się do ks. Radosława, aby uzgodnić plan pracy.
22. Przez 3 niedziele, począwszy od 9 września po Mszy św. o godz. 16.00 w parafii św. Michała odbędzie się 5 jubileuszowy Festiwal organowy. Więcej informacji o festiwalu na tablicy ogłoszeń.
23. W 50 rocznicę powstania Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce jubileuszowej na Jasną Górę w dniach 6-7 października 2018 r. Więcej informacji w Szczęść Boże.
24. Organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 20-27 lutego 2018 r. Koszt pielgrzymki 1090 $. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Przy zapisie wpłacamy 1000 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na miesiąc przed wylotem.
25. Przy naszej parafii działa świetlica dla dzieci i młodzieży. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 16.00. Zachęcamy do korzystania ze świetlicy, gdzie przewidziano wiele form spędzenia wolnego czasu.
26. Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na spotkania modlitewne, które odbywają się w naszej świątyni, w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. Tą grupą modlitewną opiekować się będzie ks. Robert.
27. Ks. Wojciech opiekuje się wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca. Spotkania w każdą środę o godz. 19.00.
28. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Spotkania prowadzi ks. Radosław. Jutro pierwsze powakacyjne spotkanie.
29. Dzisiaj jeszcze Msza św. wieczorem o godz. 20.00. Za tydzień wracamy już do Mszy św. o godz. 19.00.
30. Od dzisiaj w każdym numerze Szczęść Boże ukazywać się będą artykuły poświecone historii Kościoła w Polsce. Zachęcamy do lektury.
31. W naszej parafii od wielu lat istnieje Franciszkański Zakon Świeckich, do którego mogą należeć ludzie młodzi, w średnim wieku i starsi. Spotkania odbywają się w bibliotece parafialnej w każdą III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.45. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do tego Franciszkańskiego Ruchu. Więcej informacji możemy uzyskać u ks. proboszcza czy u innych członków franciszkańskiej wspólnoty.
32. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Duchowi św., świadectwo siostry Hernandes o ostatnich chwilach życia franciszkańskich męczenników zamordowanych w Peru: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka oraz świadectwa nawróceń. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go sąsiadom.
33. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzić będą ze zbiórki makulatury którą prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. W Szczęść Boże i na stolikach za ławkami znajdują się ulotki z numerem konta Fundacji Follereau, za pośrednictwem której będą przekazane pieniądze. Prosimy w tytule wpłaty zaznaczyć “Studnia Marianna”.
34. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Rolników na 2019 r. w cenie 25 zł.
35. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże znajdziemy List KEP, na Tydzień Wychowania, który w Polsce rozpoczynamy w najbliższą niedzielę.
36. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na obelisk Niepodległości oraz wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

 

Udostępnij to

Przeczytaj podobne