Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 grudnia  2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

  I Niedziela Adwentu, Rok B

 1. Nieszporami dzisiejszej niedzieli rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Wkroczyliśmy w Adwent, który jest oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Do 16 grudnia będziemy rozważać zapowiedź Paruzji – przyjścia Chrystusa na końcu świata. Od 17 grudnia będziemy przygotowywać się do Narodzenia Pańskiego. 
 2. Adwent jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania. Ideał ten najpiękniej zrealizowała Maryja. Przygotowując się na przybycie Pana, weźmy udział w Roratach i Rekolekcjach. 
 3. Rekolekcje Adwentowe odbędą się od  20 do 22 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ojciec Wojciech Jędrzejewski, Dominikanin. Ogarnijmy modlitwą ojca rekolekcjonistę i nasze rekolekcje.
 4. Roraty w Adwencie odprawiane są o godz. 6.30. Po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież do domu parafialnego na Śniadania Roratnie. Na Msze św. przybywajmy z lampionami. 
 5. Firmy lub osoby prywatne, które chciałyby przekazać pieczywo, bułki, słodycze, wędliny, owoce lub inne produkty niezbędne w organizacji Śniadań Roratnich, lub pieniądze na ich kupno proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. 
 6. Dziś Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12.00, potem adoracja prywatna,  o godz. 17.00 Adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.  
 7. Jutro o godz. 18 Msza św. a potem w auli parafialnej spotkanie nauczycieli rejonu płońskiego. 
 8. W czwartek modlimy się za powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. A o godz. 18.00 Msza św. w intencji ministrantów i ich rodziców.
 9. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.  
 10. Zgodnie z tradycją, w najbliższą – drugą niedzielę adwentu – wypada Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. W tym dniu będziemy zbierać także ofiary do skarbon na rzecz naszych sióstr i braci w wierze mieszkających na terenie byłego Związku Radzieckiego.
 11. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji znajduje się w Szczęść Boże. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
 12. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i  butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce.  Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych. Zwracamy się z prośbą, aby ubrania, które wrzucamy do pojemników były czyste. Nie wolno wrzucać ubrań brudnych i mokrych.
 13. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do współpracy WOLONTARIUSZY. Bardzo prosimy o zgłaszanie się w biurze CARITAS – Dom parafialny ?parter w poniedziałki,  środy i piątki w godz. 10.00 – 12.00. 
 14. Pan organista roznosi opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
 15. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. 
 16. Trwa zbiórka produktów spożywczych, słodyczy oraz chemii gospodarczej, które zostaną przewiezione przez harcerzy na Ukrainę. Prosimy o przynoszenie darów do specjalnie oznaczonych kartonów znajdujących się w domu parafialnym na parterze.
 17. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
 18. Wychodząc ze świątyni możemy nabywać świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w  cenie 15 zł i mniejsze w cenie 10 zł. 
 19. Możemy również nabywać  kalendarz parafialnym, w którym znajdziemy wiele informacji dotyczących nabożeństw i uroczystości oraz wiele zdjęć. / prezentacja kalendarza/.  Koszt kalendarza wynosi 10 zł. 
 20. Dziś członkowie Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Bądźmy razem rozprowadzają ozdoby świąteczne.
 21. Za tydzień harcerze rozprowadzać będą sianko na stół wigilijny i pierniki. Dochód przeznaczony zostanie na działalność statutową.  
 22. Dziękujemy za złożone ofiary na zakup granitu na alejkę procesyjną.   PROBOSZCZ    

                 

Udostępnij to