Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 kwietnia 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

5. Niedziela Wielkiego Postu, Rok C
1. Dziękujemy za udział w rekolekcjach wielkopostnych, za modlitwę, odbycie spowiedzi i przyjęcie Komunii św. Wydaje się, że z naszej strony uczyniliśmy wszystko, co było możliwe, aby rekolekcje przyniosły zamierzony owoc. Resztę pozostawiamy Panu Bogu i ludzkim sumieniom.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie Asysty Procesyjnej. Zapraszamy członków Asysty Procesyjną oraz tych wszystkich, którzy chcą należeć do asysty. Spotkanie w sali teatralnej.
3. Przez 3 dni w szpitalu i ZOL-u istniejącym przy naszej parafii odbywać się będzie peregrynacja relikwii błogosławionej pielęgniarki – Hanny Chrzanowskiej. Peregrynację rozpoczniemy Uroczystą Mszą św. w kaplicy szpitalnej o godz. 16.00. W poniedziałek i wtorek relikwie wystawione będą w kaplicy szpitalnej a w środę w ZOL-u. Życiorys błogosławionej Hanny Chrzanowskiej oraz Litanię do Błogosławionej znajdziemy w dzisiejszym numerze naszego czasopisma Szczęść Boże.
4. Do jutra włącznie możemy zgłaszać jubileusze małżeńskie 25 i 50 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
5. W najbliższy piątek, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Spotkanie modlitewne rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. w naszej świątyni. Po Mszy św. ok. 18.40 wyruszymy ulicami: Jaworskiego, Grunwaldzką i Młodzieżową niosąc Krzyż i rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Prosimy o wzięcie udziału w Drodze Krzyżowej służb mundurowych, strażaków i wszystkich stanów Kościoła. Prosimy również harcerzy o przybycie z pochodniami i wzięcie udziału w Drodze Krzyżowej. W związku z Drogą Krzyżową ulicami naszego miasta odwołane są Drogi krzyżowe w świątyni. Droga Krzyżowa w piątek organizowana jest tylko przez naszą parafię gdyż pozostałe płońskie parafii mają w tym roku misje, w czasie których odbędą się Drogi Krzyżowe. Zachęcamy do licznego udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie.
6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Palmy będziemy święcić na wszystkich Mszach św. Natomiast procesja z palmami wokół kościoła odbędzie się o godz. 12.30.
7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas trzecich i ich rodziców przed Pierwszą Komunią św.
8. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2021 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
9. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb, butów i ubrań. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
10. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy nabywać publikacje Wielki Post. Nie zmarnuj szansy. Niech one posłużą nam do dobrego przeżycia tego szczególnego czasu.
11. Przy wyjściach ze świątyni możemy również nabywać publikacje dotyczące Wielkiego Tygodnia oraz paschaliki na Wigilię Paschalną.
12. Dziś członkowie stowarzyszenia Bądźmy Razem rozprowadzają ozdoby świąteczne.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W Szczęść Boże znajdziemy List do Diogneta, na który powoływał się ks. Jarosław Tomaszewski w czasie minionych rekolekcji.
14. Zachęcamy również do zabrania nowego numeru nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m. in. artykuł „Łzy Maryi w Ukrainie”; artykuły poświęcone św. Maksymilianowi i okresowi Wielkiego Postu oraz świadectwa nawróceń.
15. Dziś po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Ofiary możemy składać również do skarbon w ciągu tygodnia.
16. Dziękujemy za złożone ofiary na zaplanowane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to