Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 lipca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

14 Niedziela Zwykła, Rok C

1. Po przerwie spowodowanej pandemią wznawia spotkania Franciszkański Zakon Święckich. Spotkanie w niedzielę 17 lipca po Mszy św. o godz. 8.45. w bibliotece parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodych do udziału w spotkaniu. Więcej informacji o Franciszkańskim Zakonie św. na fb.
2. W naszej parafii od 12 lat istnieje Koło Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia naszego Koła. Oprócz słuchania Radia Maryja, możemy wyrazić swoją solidarność poprzez przynależność do Koła. Kolejne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się 13 lipca, po Mszy św. wieczornej w sali domu parafialnego.

3. W czasie wakacji obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
4. W lipcu na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu odmawiamy Litanię do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
5. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
6. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby na niedzielę nie zostawiać samochodów na przykościelnych parkingach. Zostawienie samochodów uniemożliwia parkowanie samochodów uczestnikom niedzielnych Mszy św.
7. W lipcu nieczynne jest biuro Parafialnego Zespołu CARITAS.
8. Z powodu małej ilości zachorowań na covit-19 zachęcamy do przyjmowania Komunii św. do ust aby uniknąć upadku jakiejś małej cząsteczki Ciała Pańskiego na ziemię. Tym osobom, które nadal mają obawy zakażenia wirusem Komunię św. udzielać będziemy na rękę.
9. Stowarzyszenie Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem” zaprasza na wyjazdy: 10 lipca do św. Lipki; 16 lipca do Kazimierza Dolnego i Nałęczowa. Więcej informacji w Szczęść Boże.
10. Słuchacze Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są o ich przyniesienie do kancelarii parafialnej.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
12. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m.in. artykuły poświęcone nowej błogosławionej Paulinie Jaricot, artykuł poświęcony rodzicom św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz inne ciekawe artykuły.
13. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to