Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 listopada 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 listopada 2019r.
przez

31. Niedziela Zwykła, Rok C

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30, Wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna, o godz. 17.00 adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Informujemy Parafian, że zmarł ks. Sławomir Grzela, który pracował w naszej parafii jako diakon w latach 2015 – 2016. Pogrzeb odbędzie się jutro w Kuczborku k/Żuromina. Organizujemy wspólny wyjazd na pogrzeb. Wyjazd jutro o godz. 8.00. Powrót ok.14.00. Zapisy w zakrystii.
Jutro kolejne spotkanie dla nauczycieli rejonu płońskiego. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych nauczycieli, a potem w auli parafialnej spotkanie formacyjne.
W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
Do piątku włącznie każdego dnia można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
9 listopada w Ciechanowie organizowane jest spotkanie modlitewno – koncertowe dla młodzieży ( od kl. 8 Szkoły podstawowej i starszej) pod hasłem Wake Up. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd, koszt 5 zł. Zapisy i informacje u Ks. Wojciecha Czajkowskiego.
Za tydzień w niedzielę spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
W sobotę 16 listopada obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, która jest Patronką i Opiekunką naszego kościoła. Uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. kan. Stanisław Marzec z Imielnicy.
Od czwartku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Miłosierdzia. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
W sobotę 23 listopada w Modlinie odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Początek spotkania o godz. 10.00.
Organizujemy Pielgrzymkę do Warszawy do Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik dla członków Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych w sobotę 30 listopada. Wyjazd o godz. 8.00. Powrót ok. 17.00. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w zakrystii i u Pań: Ireny Drzewieckiej i Elżbiety Leszczyńskiej.
W nagrodę za udział w modlitwie różańcowej, w sobotę 16 listopada, dzieci pójdą na film do płońskiego kina.
W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok.
Pan organista i jego syn Marcin od jutra roznosić będą opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii w celu naniesienia poprawek.
Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. Więcej informacji o kursie w Szczęść Boże.
Od 27 kwietnia do 5 maja 2020 r. roku planujemy pielgrzymkę autokarową do Medjugorie, Budapesztu, Dubrownika, Zagrzebia i innych miejscowości na Bałkanach. Koszt pielgrzymki wynosi 2590 zł. Zaliczka wynosi 600 zł. Pozostała sumę wpłacamy na miesiąc przed rozpoczęciem pielgrzymki. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
Ks. Proboszcz Tomasz Markowicz dziękuję za zbiórkę na rzecz budowy kościoła w Parafii św. Ojca Pio. Zebrana suma to 10.024 zł.
Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabycia kalendarza parafialnego na 2020 r. , w którym znajdziemy wiele informacji dotyczących naszych uroczystości i nabożeństw oraz wiele zdjęć z różnych parafialnych wydarzeń. Koszt kalendarza 6 zł. Możemy również nabywać różańce, modlitewniki, albumy i książki religijne. / pokazanie kalendarza/
Na stolikach za ławkami znajduje się Kalendarz Rolników na 2020 r. w cenie 27 zł.
Na stolikach za ławkami znajduje się również najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o przejmującym filmie Nieplanowane, który jest wyświetlany w kinach od 1 listopada. Zachęcamy do zabrania czasopisma, a po przeczytaniu przekazaniu go sąsiadom lub znajomym.
Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. Koszt Gościa Niedzielnego od ubiegłej niedzieli wynosi 6 zł.
Dziękujemy wszystkim za modlitwę, ofiary składane na Dróżkę Różańcową oraz wszelką pomoc świadczoną parafii. PROBOSZCZ

Udostępnij to