Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 lutego 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 lutego 2019 r.
przez

4. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dziś przypada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. Od 17.00 adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
2. Jutro przypada IX rocznica śmierci ks. kanonika Mirosława Tabaki. Zapraszamy Parafian na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00, aby modlić się o wieczną szczęśliwość dla Niego.
3. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nad zakrystią spotkanie Grupy Dorosłych Lektorów.
4. W czwartek na Mszy św. wieczornej z racji pierwszego czwartku miesiąca, będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o obecność wszystkich ministrantów.
5. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
6. W środę 13 lutego o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz animatorów.
7. Porządek kolędy:
Poniedziałek (04 lutego): ul. Jaworskiego nr 21 (1 ksiądz); ul. Łąkowa nr 2 (1 ksiądz);
Wtorek (05 lutego): ul. Zielona nr 3 (1 ksiądz); nr 5 (1 ksiądz);
Środa (06 lutego: ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20A (2 księży);
8. W środę ostatni dzień kolędy.
9. Osoby, których nie było w czasie kolędy z różnych powodów, a chciałyby mieć wizytę duszpasterską, niech się zgłoszą do zakrystii, kancelarii parafialnej lub zatelefonują w celu umówienia się na wizytę duszpasterską. Nie rezygnujmy tak łatwo ze spotkania duszpasterza z wiernymi, które daje nam kościół, w którym najważniejszą częścią jest modlitwa i udzielenie Bożego Błogosławieństwa całej rodzinie.
10. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy za rodziny, które odwiedziliśmy w czasie kolędy, prosząc o Boże błogosławieństwo dla nich samych oraz dla ich rodzin.
11. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 Spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
12. W środę 13 lutego o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania i animatorów.
13. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
14. Pan Rafał Szymański oraz członkowie Parafialnego Chóru zapraszają ludzi młodych, którzy chcieliby się znaleźć w tej grupie wychwalającej Boga śpiewem. Zgłoszenia do ks. Wojciecha i pana Rafała..
15. Dom Rekolekcyjny Studnia w Płocku organizuje w najbliższym czasie następujące spotkania:
– 5 lutego w godz. 09.00 – 17.00 odbędą się Warsztaty o podejmowaniu decyzji. Zapraszamy młodzież od 16 roku życia – w dniach 8 – 10 lutego odbędzie się sesja rekolekcyjna „Życie bez barw ochronnych”, którą poprowadzi ks. Jarosław Tomaszewski.
16. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2018 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże. Na skarbonach znajdują się listki z numerem KRS-u.
17. Przy Ołtarzu Matki Bożej znajduje się kadzidło, kreda oraz woda święcona, które możemy zabrać do swoich domów.
18. Na skarbonach za ławkami znajduje się kalendarz parafialny na 2019 r.. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
19. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Spotkaniu Młodych w Panamie, artykuły poświęcone zakonom i inne ciekawe artykuły. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
20. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
21. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. PROBOSZCZ

Udostępnij to