Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 maja 2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 maja 2020r.
przez

04 Niedziela Wielkanocna, Rok A

1. W miniony piątek rozpoczęliśmy miesiąc Maryjny, jakim jest maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa. Zwracamy się tez z prośba do mieszkańców naszej parafii o udekorowanie Figur i Krzyży przydrożnych. Zachęcamy również do tej pięknej modlitwy w naszych domach.
2. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.10, potem adoracja wspólna, Litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Z racji pandemii nie odbędzie się procesja eucharystyczna.
3. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców. Z racji pandemii nie odbędzie się spotkanie formacyjne.
4. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski w pełnym niepokoju czasie epidemii, a także w sytuacji napięcia związanego z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi zaapelowała o odpowiedzialność za dobro wspólne, jakim jest Polska. Pełny tekst apelu znajduje się na tablicy ogłoszeń, fb i stronie internetowej. Zapoznajmy się z Apelem.
5. Po przerwie spowodowanej epidemią wznawiamy spotkania następujących grup modlitewnych i formacyjnych. Spotkania odbywać się będą w kościele.
– w poniedziałki o godz. 19.00 spotkania Kręgu Biblijnego.
– w czwartki o godz. 19.00 spotkania Wspólnoty Odnowy w Duchu św.
– codzienne czytanie Pisma św. w czasie Mszy św. przez Lektorów,
6. Wszystkie spotkania, również te przy figurkach winny być przeprowadzane w reżimie epidemiologicznym.
7. W niedziele, święta i dni powszednie Msze św. wg trakcyjnego porządku. Zarządzeniem Ministra Zdrowia we Mszy św. może uczestniczyć 1 osoba na 15 m kw. powierzchni świątyni. W naszym przypadku, to 58 osób. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych i mieli je założone podczas Mszy św., adoracji, czy nabożeństwa oraz byśmy siadali w miarę równomiernie na całej powierzchni naszej świątyni oraz na całej powierzchni antresol. Pamiętajmy o zachowaniu odległości. Ksiądz Biskup Piotr Libera przedłużył również dyspensę od udziału we Mszy św. niedzielnych aż do odwołania. Biskupi Polscy zachęcają nas abyśmy w czasie pandemii przyjmowali Komunię św. na rękę. U nas Komunia św. na rękę udzielana jest przy celi św. Maksymiliana. Komunię św. przyjmujemy na lewą rękę, a prawą ręką bezpośrednio przy kapłanie wkładamy do ust.
8. Z racji epidemii kapłani udają się tylko do tych chorych, którzy są w stanie ciężkim i na wyraźną prośbę chorych czy ich rodzin.
9. Zwracamy się z prośbą do organizacji i stowarzyszeń, a także do osób indywidualnych, abyśmy mieli szeroko otwarte oczy miłosierdzia i w miarę możliwości, pomagali w zakupach, codziennych potrzebach, zwłaszcza osobom chorym, cierpiącym, starszym oraz rodzinom wielodzietnym w ich domach. W razie jakiekolwiek potrzeby prosimy o telefon do parafii. Parafia na miarę możliwości będzie udzielała pomocy. Przez cały czas pomocy udziela również Parafialny Zespół Caritas, który mieści się w domu parafialnym na parterze. W godzinach urzędowania czynny jest również telefon.
10. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty oraz nieodpłatny najnowszy numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o !00 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, o krzyżu św. Marcelego, przy którym modlił się Papież Franciszek, na pustym placu św. Piotra, przed rozpoczęciem Wielkiego , o Panu Jezusie Miłosiernym na łagiewnickiej wieży, i inne.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
12. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumiejąc trudną sytuację Kościoła wpłacili ofiary na konto parafii, złożyli do skarbon lub przekazali kapłanom.
13. Akt Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski i Suplikacje.

PROBOSZCZ

Udostępnij to