Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 marca 2019 r.
przez

8. Niedziela Zwykła, Rok C

1. Dziś rozpoczynamy w polskim Kościele 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasło tegorocznego tygodnia brzmi: ” „Młodzi trzeźwi i wolni”. Zachęcamy do zapisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Księga Trzeźwości znajduje się na stoliku za ławkami.
2. Dziś o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli domu parafialnego.
3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
4. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Grupy Dorosłych Lektorów.
5. Jutro o godz. 19.00 w auli domu parafialnego spotkanie organizacyjne przed XV Festynem Rodzin. Zapraszamy członków rad parafialnych, rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różne grupy dziecięce i młodzieżowe oraz instytucje i organizacje społeczne, które chcą wziąć udział w festynie.
6. W środę rozpoczynamy Wielki Post, przygotowujący nas – poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pańskiej – do powstania z własnych grzechów i słabości. Radykalne zerwanie z grzechem, podjęte wyrzeczenia oraz wielkopostne praktyki i nabożeństwa mają jeden, podstawowy cel – osobiste nawrócenie, poprzez które każda i każdy z nas staje się nowym człowiekiem. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej, która będzie się odprawiać w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). W czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież otrzymywać będą specjalne pamiątki obecności na Drogach Krzyżowych.
7. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, podobnie jak w Wielki Piątek, to znaczy nie tylko zakaz spożywania pokarmów mięsnych, ale także ilościowe ograniczenie jedzenia. Msze św. w środę odprawimy o 7.00, 10.00, 16.30 – dla dzieci, 18.00 i 20.00 – dla młodzieży i pracujących. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.
8. W czwartek na Mszy św. wieczornej z racji pierwszego czwartku miesiąca, będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy o obecność wszystkich ministrantów.
9. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
10. W sobotę 9 marca w Hali Sportowej odbędzie się Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży. W kancelarii parafialnej zapisy do środy włącznie.
11. Za tydzień w niedzielę, gościć będziemy w naszej parafii misjonarza kapucyna Ojca Marka Bakierzyńskiego, pochodzącego z Płońska, który obecnie pracuje w Woroneżu w Rosji. Ojciec będzie głosił kazania podczas wszystkich Mszy św. a po Mszach będzie zbierał ofiary na Misje.
12. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii odbędzie się Sympozjum Naukowe poświęcone Nauce Społecznej Kościoła, organizowane przez Akcję Katolicką Diecezji Płockiej. Temat sympozjum „Społeczna odpowiedzialność mediów”. Więcej informacji o sympozjum w Szczęść Boże i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału w sympozjum.
13. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci z klas III i rodziców przed Pierwszą Komunią św.
14. Za tydzień rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa. Nowenna na wieczorowej Mszy św. o godz. 18.00 w dni powszednie i o 17.30 w niedziele.
15. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
16. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty w całości poświęcony Okresowi Wielkiego Postu, oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, a w szczególności artykuł: „Nie ma nawrócenia bez przebaczenia”. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
18. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to