Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 marca 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 marca 2024 r.
przez

 Niedziela Wielkiego Postu, Rok B

 1. Trwa Wielki Post, przygotowujący nas – poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pańskiej – do powstania z własnych grzechów i słabości. Radykalne zerwanie z grzechem, podjęte wyrzeczenia oraz wielkopostne praktyki i nabożeństwa mają jeden, podstawowy cel – osobiste nawrócenie, poprzez które każda i każdy z nas staje się nowym człowiekiem. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki (o 16.30 dla dzieci, o 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) i w nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (w niedziele o 16.45). Zachęcamy aby dzieci, które przyjdą na nabożeństwa Drogi Krzyżowej przyniosły ilustracje poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Na zakończenie nabożeństw nastąpi losowanie nagród wśród tych, którzy przyniosą ilustracje.
 2. W czasie Wielkiego Postu kolejny raz odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Więcej informacji w Szczęść Boże. Zapisy na stronie internetowej.
 3. Dziś o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po niej spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 16.45, potem Gorzkie Żale i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 5. We wtorek 5 marca o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas I.
 6. Również we wtorek 5 marca o godz. 19.00 w auli parafialnej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 7. W czwartek z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkich ministrantów i ich rodziców. Msza św. będzie sprawowana w ich intencji.
 8. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą
 9. Za tydzień o godz. 12.00 Msza św. a po niej spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą.
 10. Za tydzień w niedzielę 10 marca rozpoczniemy w naszej parafii Renowację Misji św., a poprowadzą je ojcowie Redemptoryści, Ci sami, którzy prowadzili Misje św. . Zachęcamy do modlitwy w intencji Renowacji Misji św. Polecajmy w modlitwach Ojców Misjonarzy  i nas samych. W Szczęść Boże znajduje się program Renowacji Misji św. Zapoznajmy się z programem,  by w pełni w tych szczególnych Rekolekcjach uczestniczyć. Prosimy również o zabranie naszego czasopisma dla sąsiadów, znajomych, starszych i chorych. Bądźmy w ten sposób misjonarzami, którzy docierają z Dobrą Nowiną do każdego spotkanego człowieka.
 11. Za tydzień po Mszach św. młodzież ze stowarzyszenia Bądźmy Razem rozprowadzać będzie ozdoby świąteczne.
 12. W piątek i w sobotę 15 i 16 marca odbędzie się w naszej świątyni 24 GODZINNE ROZWAŻANIE MĘKI PAŃSKIEJ WEDŁUG LUIZY PICCARRETY. Rozważanie rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 18.00 sprawowaną przez Biskupa Płockiego Szymona Stułkowskiego. Więcej informacji o rozważaniu Męki Pańskiej na plakatach i w Szczęść Boże.
 13. Chrzty w czasie Świąt Wielkanocnych odbędą się w I Dzień Świąt o godz. 10.00. Gdyby jednak Rodzice chcieli,  aby ich dziecko zostało ochrzczone w czasie Wigilii Paschalnej, tak jak to było w latach ubiegłych, niech się zgłoszą do kancelarii.  Zachęcamy do Chrztu Św. w tę Świętą Noc Zmartwychwstania Pańskiego, gdy wszyscy odnawiać będziemy Przyrzeczenia Chrztu Świętego.
 14. W II Dzień Świąt Wielkanocy przeżywać będziemy Uroczystość Jubileuszy Małżeńskich: 25 i 50-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Czcigodnych jubilatów, którzy w ciągu całego 1974 i 1999 r. zawarli małżeństwa prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Prosimy jubilatów o kontakt do 17 marca abyśmy mogli zwrócić się do Księdza Biskupa o specjalne Błogosławieństwo dla Jubilatów. Prosimy, aby dzieci zainteresowały się uroczystością swoich rodziców.
 1. W dniach 15 – 23 lipca 2024 organizujemy kolonie w Bieszczadach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Koszt pobytu 1900 zł. Cena zawiera: zakwaterowanie w Pensjonacie Gawra w Lesku (wyżywienie + nocleg), przejazd autokarem, bilety do zwiedzanych obiektów i atrakcji. W programie: zwiedzanie Zapory na Solinie, przejazd gondolami nad Soliną, Ogród Biblijny w Myczkowicach, Park miniatur cerkwi i kościołów drewnianych, bieszczadzkie drezyny rowerowe, bieszczadzka kolejka leśna, Komańcza, wędrówki po górach z przewodnikiem: Połonina Wetlińska i Tarnica i wiele innych. Więcej informacji dotyczących wyjazdu możemy znaleźć na facebooku wpisując Bieszczady z Maksymilianem 2024. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300 zł. Ilość miejsc ograniczona.
 2. Przy naszej parafii odbędą się badania mammograficzne. Badania 13 marca od godz. 13.00. Więcej informacji na plakatach.
 3. Zachęcamy Parafian do modlitwy różańcowej. Intencje różańcowe wywieszone są na tablicy ogłoszeń. W naszej świątyni po porannej Mszy św. oraz w każdy poniedziałek o godz. 17.00 przed Najświętszym Sakramentem odmawiany jest różaniec.
 4. Planujemy pielgrzymkę autokarową do Niemiec i Francji w dniach 25 kwietnia – 4 maja 2024 r. W czasie pielgrzymki będziemy w Kolonii, Paryżu, Lourdes, Tours, La Salette, Ars, Strasburg, Altoetting, zamki nad Loarą i w innych miejscowościach. Koszt pielgrzymki wynosi 5340 zł i 170 euro. Dla stałych klientów koszt wynosi 5090 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1500 zł. Zgłoszenia do czwartku włącznie u ks. proboszcza.
 1. Zachęcamy do korzystania z poradni rodzinnej, gdzie nieodpłatnych porad udzielają specjaliści z różnych dziedzin. Grafik działalności poradni znajduje się w Szczęść Boże.
 1. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże. Cel szczegółowy MAKSYMILIAN.
 2. Zachęcamy także do zapisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która znajduje się na stolikach za ławkami.
 1. Dziś mamy możliwość nabywania Wielkanocnych czekoladowych Baranków Wielkanocnych w cenie 8 zł. Jest to dzieło Caritas. Mamy również możliwość nabycia Pisma Świętego i modlitewników z dużym drukiem, paschalików na Wigilię Paschalną. obrazów, różańców i innych dewocjonalii.
 2. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
 3. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy następujące artykuły: O 80 rocznicy śmieci bł. Rodziny Ulmów; Droga do wolności; Sakramenty w rozwoju duchowym i wiele innych ciekawych artykułów oraz świadectwa nawróceń
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na aleję procesyjną wokół kościoła, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

 

Udostępnij to