Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 października 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 03 października 2021 r.
przez

27. Niedziela Zwykła, Rok A

 1. Tydzień temu w Niedzielę w całej Polsce w świątyniach katolickich odbyło się liczenie wiernych. W naszej świątyni było 1230 niewiast i 807 mężczyzn. Razem 2037 osób. Do Komunii św. przystąpiło 515 niewiast i 321 mężczyzn. Razem do Komunii przystąpiło 836 osób. Mówiąc o frekwencji trzeba odliczyć małe dzieci, osoby chore i starsze oraz pracujące w ruchu ciągłym. Siostry i Bracia! Wszyscy winniśmy dążyć do tego by każda niedziela przeżywana była z Chrystusem. W każdą niedzielę powinniśmy mieć czas dla rodziny, powinniśmy odpocząć ale nad wszystko powinniśmy wziąć udział w Niedzielnej Eucharystii. Powinniśmy również dążyć do tego, by w miarę możliwości, w niedzielę przystąpić do Komunii św. Pamiętajmy o starej maksymie: czas ucieka wieczność czeka.
 2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 16.45 potem Różaniec, procesja eucharystyczna, ostatnia w tym roku i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
 3. Jutro dzień swojego patrona obchodzi będzie ks. kan. dr Franciszek Kacprzycki. Życzymy ks. kanonikowi zdrowia i Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 4. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą wstawienniczą.
 5. W najbliższą sobotę 9 października w Smardzewie odbędzie się modlitewne spotkanie Kół Żywego Różańca. Wyjazd autokaru o godz. 9.15 sprzed kościoła. Powrót ok. 13.00. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 6. Również w sobotę w Ratowie odbędzie się dzień skupienia dla nauczycieli. Katechetów i wychowawców z całej diecezji. Początek o godz. 10.00.
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają różańce.
 8. Za tydzień obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski. Po Mszach św. w całej Polsce odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. W sobotę 16 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 10. Od piątku rozpoczęliśmy październikową modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
  dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
  dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
  dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
  Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wkładają do specjalnych książeczek otrzymanych dzisiaj po Mszy św. Każdego dnia zapraszamy aby dzieci przynosiły własnoręcznie namalowane ilustracje tajemnic różańcowych poszczególnych części różańca. W pierwszym tygodni tajemnice radosne, w drugim tygodniu tajemnice światła, w trzecim tygodniu tajemnice bolesne, a w czwartym tygodniu tajemnice chwalebne. Na zakończenie każdego tygodnia w piątki losowane będą nagrody dla dzieci, które przyniosą wizerunki. Na zakończenie października rozlosowane zostaną figurki Matki Bożej dla dzieci przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych. Dla tych, którzy będą na wszystkich lub prawie wszystkich różańcach czeka niespodzianka. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.
 11. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
 12. 05 października w płońskim kinie wyświetlany będzie film zatytułowany Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie. Seanse o godz. 17.00 i 19.00. Zachęcamy do obejrzenia filmu.
 13. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
 14. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów i deklaracji.
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Gościu Niedzielnym znajdziemy relacje z Inauguracji Płońskiej A, B, C Chrześcijaństwa oraz artykuł o Niepublicznej Szkole Podstawowej Żywioły.
 16. W Szczęść Boże ukazują się artykuły poświęcone świętym dzieciom „Mali Giganci” – święte dzieci: jakie są i skąd się biorą?”. W Szczęść Bożę znajdziemy równie kilka uwag liturgicznych. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
 17. Przeżyliśmy beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do nabywania publikacji poświęconych Prymasowi Tysiąclecia. A są nimi: album z jego przemówieniami, książka Stefan Wyszyński, kilka słów do Polaków oraz książka Prymas Tysiąclecia.
 18. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
 19. Dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz budowy kościoła w Parafii św. Ojca Pio.
  PROBOSZCZ
Udostępnij to