Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 czerwca 2023 r.
przez

09. Niedziela Zwykła (Uroczystość Trójcy Św.), Rok A

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.10, potem Litania do Serca Bożego i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Z racji Festynu nie odbędzie się Procesja Eucharystyczna.
2. Dziś w naszej parafii XVI Festyn Rodzin. Przewidziano wiele atrakcji a na zakończenie o godz. 19.00 odbędzie się koncert Izabeli Trojanowskiej, a po nim losowanie nagród w konkursie z nagrodami i Apel Jasnogórski. Więcej informacji o festynie na plakatach.
3. Zachęcamy do NOWENNY w intencji kapłanów i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nowenna od jutra do 13 czerwca. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
4. Jutro o godz. 17.00 przy kościele próba dla dziewczynek sypiącymi kwiatkami w Procesjach Eucharystycznych. Zapraszamy dziewczyninki z III i IV klasy a także inne począwszy od przedszkola.
5. Jutro od godz. 17.30 spowiedź dla kandydatów Bierzmowania, świadków i wszystkich chętnych do skorzystania z Sakramentu Pokuty.
6. Jutro o godz. 19.00 w auli parafialnej spotkanie podsumowujące XVI Festyn Rodzin. Zapraszamy organizatorów.
7. We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość Bierzmowania, któremu przewodniczyć będzie Biskup Mirosław Milewski. Msze św. przyjęte w tym dniu na godz. 18.00 zostaną odprawione o godz. 7.00. Za zmianę przepraszamy. Gdyby ktoś chciał przenieść odprawianie Mszy św. na inny dzień to prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. przed południem o 7.00, 10.00 i 10.30. O godz. 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji jest tradycyjna, więc i ołtarze ubieramy w miejscach, jak było do tej pory. Prosimy mieszkańców tych bloków, przy których znajdować się będą ołtarze o pomoc, aby ołtarze wyglądały jak najpiękniej. Prosimy również o obecność Asystę Procesyjną oraz dziewczynki do sypania kwiatkami. Bezpośrednio po zakończeniu Procesji odprawimy Mszę św. dla tych, którzy nie mogli być o 10.30. Wieczorem Msza św. o 17.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.
9. W czwartek w Boże Ciało zapraszamy wszystkich wiernych na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 17.30 do północy. Za adorację odpowiadają Wojownicy Maryi.
10. Od piątku do 15 czerwca, obchodzić będziemy Oktawę Bożego Ciała, podczas której oddajemy cześć Panu Jezusowi w Procesji Eucharystycznej.
11. Za tydzień o godz. 10.30 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.

12. Szkoła Muzyki i Tańca NUTKA serdecznie zaprasza dzieci od 3 lat, młodzież i dorosłych do nauki w tej szkole. Zapisy od 01 czerwca. Więcej informacji o szkole w Szczęść Boże.
13. Od 30 czerwca do 2 lipca organizujemy 3 dniową pielgrzymkę na Kielecczyznę. W ramach pielgrzymki odwiedzimy św. Krzyż, św. Katarzynę. Miechów, Michniów, Oblęgorek, Kielce, Bodzentyn, Kałków, Wąchock i inne miejscowości. Noclegi w hotelu Magnolia w miejscowości Zgórsko k/Kielc. Koszt noclegów, przejazdów, wyżywienia i biletów wstępu wynosi 750 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na 10 dni przed wyjazdem. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i u ks. proboszcza.
14. Uroczystość Pierwszej Komunii św. w 2024 r. w naszej parafii odbędzie się 26 maja, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 12 maja.
15. Zachęcamy maturzystów do spędzenia weekendu lub 1 dnia w Seminarium Duchownym w Płocku zapoznając się z funkcjonowaniem uczeni kształcącej duchownych. Więcej informacji i możliwość zapisu w Szczęść Boże.
16. Zgodnie z wcześniejszą informacją na parkingach przykościelnych zamontowane zostały parkometry. Jak informowaliśmy 2 godziny są bezpłatne. Trzeba jednak po zaparkowaniu samochodu wydrukować bilet i włożyć go za szybę samochodu. Nasza decyzja podyktowana została brakiem miejsc parkingowych dla uczestników liturgii. Na parkingach stały samochody, których właściciele nie brali udziału w nabożeństwach.
17. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
18. Zdjęcia z uroczystości Komunijnej można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA (dawny Kodak ) Płońsk ul. Szkolna 1.
19. Trwa nadal zbiórka makulatury, ubrań, zabawek, toreb i butów. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
20. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. oraz innych do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii parafialnej. Zgłoszenia u ks. Marcina.
21. Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią wracamy z ofertą kolonii parafialnych w terminie 15 – 25 lipca 2023 r. zapraszamy dzieci, w szczególności zaangażowane w codzienną działalność parafii, na letni wypoczynek do Jastrowia k/ Złotowa. Po karty kwalifikacyjne na kolonie prosimy zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Więcej informacji o koloniach w Szczęść Boże.
22. W dniach 23 i 24 czerwca organizowany jest spływ kajakowy od Bolęcina do Śniadowa z noclegiem w Jońcu dla rodziców wraz z dzieci zaangażowanymi w scholi parafialnej i w służbie ministranckiej i harcerskiej. Istnieje możliwość wzięcia udziału w 1 dniu spływu.
23. Zachęcamy do nabywania i lektury “Gościa Niedzielnego”, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego “Szczęść Boże”.
24. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii. Przybyły już cztery transporty granitu, który został składowany na placu u jednego z członków Parafialnej Rady Gospodarczej.
PROBOSZCZ

 

 

Udostępnij to