Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 grudnia 2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 grudnia 2022r.
przez

2. Niedziela Adwentu, Rok A
1. Zapraszamy w Adwencie na Roraty odprawiane o godz. 6.30. Po Roratach zapraszamy dzieci do domu parafialnego na Śniadania Roratnie. Na Msze św. przybywajmy z lampionami.
2. W poniedziałek o godz. 18.40 w domu parafialnym spotkanie katechetów pracujących w naszej parafii.
3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas II oraz dla ich rodziców.
4. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 18.00. W tym dniu przyda również godzina Łaski dla Świata, od godz. 12.00 do 13.00. Przeżyjmy tę godzinę na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.
5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.. Dzieciom zostaną nałożone i poświęcone medaliki Matki Bożej.
6. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. Szkoła Podstawowa nr 4 organizuje kiermasz charytatywny, z którego zebrane środki, przekazane zostaną rodzinie Franka na wsparcie w walce z chorobą. Zapraszamy do zakupu ozdób i stroików świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli z SP4.
7. Informujemy parafian i gości, że ubikacje w okresie zimowym czynne są tylko w podziemiach kościoła. Wejście od zewnątrz przy zakrystii.
8. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2021r. Osobom, których adresy znaliśmy prześlemy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom.
9. Organizujemy konkurs na rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową”. Zapraszamy dzieci, aby wspólnie – całą rodziną – wykonać „Szopkę Bożonarodzeniową” w dowolnym rozmiarze, w dowolnej technice przestrzennej z dowolną ilością elementów – ogranicza Was wyłącznie Wasza wyobraźnia. Wykonane i podpisane prace przynosimy do zakrystii w kościele albo do kancelarii parafialnej po 06 stycznia 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę 22 stycznia 2023 roku. Regulamin konkursu można zabrać przy wyjściu z kościoła, a także pobrać ze strony internetowej parafii.
10. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoją abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
11. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
12. Za tydzień będziemy mieli możliwość nabycia parafialnego, ściennego kalendarza.
1. Zachęcamy do nabywania świec Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece w cenie 15 zł i mniejsze w cenie 10 zł. Możemy też nabywać Pismo św., modlitewniki z dużym drukiem i książki religijne, m.in. Godzina łaski przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
2. Od 4 do 8 grudnia trwa zbiórka produktów spożywczych (sypkich, z długiem terminem ważności), słodyczy oraz chemii gospodarczej, które zostaną przewiezione przez harcerzy na Ukrainę (tereny Kresów wschodnich). Prosimy o przynoszenie darów do specjalnie oznaczonych kartonów znajdujących się w domu parafialnym na parterze.
3. W kruchcie naszej świątyni harcerski sprzedają ciastka i sianko na stół wigilijny.
4. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
5. Zachęcamy również do zabrania najnowszego nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Miłosierdziu Bożemu, Adwentowi, św. Janowi Marii Vianney oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
6. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
7. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dziś Kościół w Polsce przeprowadza ogólnopolską zbiórkę do puszek z przeznaczeniem dla Kościoła na Wschodzie. U nas ofiarę na ten cel można złożyć do puszek znajdujących się przy wyjściach z kościoła. Kończąc dzisiejszą Eucharystię pomódlmy się jeszcze za nasze Siostry i Braci w wierze, mieszkających na terenach byłego Związku Radzieckiego. Pod Twoja Obronę…

PROBOSZCZ

Udostępnij to