Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 lipca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 lipca 2021 r.
przez

14 Niedziela Zwykła, Rok B

1. W lipcu odbędą się ostatnie w tym roku spotkania dla narzeczonych. Osoby, które nie odbyły jeszcze takich spotkań, a zamierzają zawrzeć związki małżeńskie do końca lutego 2022 roku proszone są o przybycie na spotkania. Pierwsze spotkanie dzisiaj o godz. 15.30 w domu parafialnym.
2. W sobotę 17 lipca o godzinie 16.30 w auli domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla kobiet na temat mody i osobistego wizerunku. Więcej informacji o spotkaniu w Szczęść Boże.
3. W czasie wakacji obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
4. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Zachęcamy również do adoracji każdego dnia oprócz soboty w godz. 17.00 – 18.00, gdy wystawiony jest Najświętszy Sakrament.
5. W czasie wakacji czynna jest poradnia rodzinna oraz pracuje Parafialny Zespół CARITAS. Grafiki z dyżurami umieszczone zostały w Szczęść Boże.
6. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Od 23 czerwca na terenie całego województwa mazowieckiego pracę w terenie rozpoczynają rachmistrzowie spisowi. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże. Tam też znajduje się numer telefonu by móc zweryfikować rachmistrza.
7. W lipcu na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu odmawiamy Litanię do Przenajdroższej Krwi Chrystusa.
8. W związku z ładną pogodą i upałami prosimy o zachowanie stosownego stroju przybywając do kościoła.
9. Zdjęcia z uroczystości Bierzmowania oraz zdjęcia z pierwszej i drugiej Komunii św. można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA (dawny Kodak ) przy ul. Szkolnej 1.
10. Nasza parafia wydała książkę poświeconą Słudze Bożemu, Prymasowi Tysiąclecia, Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Książkę zredagowała dr Monika Maria Brzezińska, pracownik naukowo – dydaktyczny UKSW w Warszawie. Współredaktorkami są m.in. nasze parafianki. Książka w cenie 12 zł znajduje się na stolikach za ławkami i przy wyjściach z naszej świątyni. Przygotowując się do Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do nabywania książki.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni. W Szczęść Boże znajduje się również druga część artykułu ks. profesora Ryszarda Knapińskiego z KUL-u poświęconego naszym witrażom oraz podobnym witrażom w kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła w Würzburgu w Niemczech. Zachęcamy do lektury.
12. W Szczęść Boże ukazał się kolejny artykuł poświęcony Objawieniom Maryjnym, których ilustracje umieściliśmy na zabudowie chóru. W tym numerze Objawienie z Wenezueli – Matka Pokoju i Pojednania.
13. Trwają prace przy remoncie pokrycia dachowego naszej świątyni oraz prace związane z naprawą obróbek dekarskich na kościele, plebanii, domu parafialnym i budynku gospodarczym.
14. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.

PROBOSZCZ

Udostępnij to