Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 listopada 2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 listopada 2018r.
przez

31. Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30, Wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna, o godz. 17.00 adoracja wspólna i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
2. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Spotkanie Grupy Dorosłych Lektorów.
3. Do czwartku włącznie każdego dnia można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
4. W czwartek o godz. 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
5. W najbliższą sobotę 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości, o godz. 19.00 w naszej świątyni odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Więcej informacji o koncercie w Szczęść Boże, na plakatach, na stronie internetowej parafii i fb.
6. Również w sobotę w Modlinie odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Więcej informacji o spotkaniu na plakacie na tablicy ogłoszeń.
7. W niedzielę obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości, Święto Narodowe. W czasie każdej Mszy św. polecać będziemy Dobremu Bogu naszą Umiłowana Ojczyznę. Również w niedzielę odbędą się w naszym mieście uroczystości Patriotyczne, które rozpoczną się Mszą św. w Parafii św. Michała o godz. 10.00.
8. W piątek 16 listopada obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Matki Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, która jest Patronką i Opiekunką naszego kościoła. W naszą uroczystość odpustową odsłonimy tablicę przy nowo zasadzonym Dębie Pamięci, poświęconemu porucznikowi Zdzisławowi Bańkowskiemu, zamordowanemu przez NKWD strzałem w tył głowy w Charkowie w 1940 r.
9. Od środy rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Miłosierdzia. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
10. Organizujemy Pielgrzymkę do Warszawy do Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik dla członków Apostolatu Maryjnego i wszystkich chętnych w sobotę 24 listopada. Wyjazd o godz. 8.00. Powrót ok. 17.00. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii i u Pań: Ireny Drzewieckiej i Elżbiety Leszczyńskiej.
11. Z racji Święta Niepodległości spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. przeniesione na 18 listopada.
12. W nagrodę za udział w modlitwie różańcowej, w sobotę 10 listopada, dzieci pójdą na film do płońskiego kina.
13. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok.
14. Pan organista i jego syn Marcin roznoszą opłatki wigilijne do naszych domów i mieszkań. Szczegółowy porządek roznoszenia opłatka znajduje się w Szczęść Boże.
15. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii w celu naniesienia poprawek.
16. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty. W czasopiśmie znajdziemy artykuły poświęcone 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz artykuły poświęcone Ojcu Pio i 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcamy do nabywania czasopisma.
17. Ze stolików za ławkami możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy m.in. świadectwa nawróceń oraz artykuły poświęcone modlitwie za zmarłych. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go sąsiadom.
18. Dziś po Mszach św. mamy możliwość nabycia kalendarza parafialnego na 2019 r. , w którym znajdziemy wiele informacji dotyczących naszych uroczystości i nabożeństw oraz wiele zdjęć z różnych parafialnych wydarzeń. Koszt kalendarza 7 zł. Możemy również nabywać różańce, modlitewniki, albumy i książki religijne.
19. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże umieściliśmy List Konferencji Episkopatu Polski, który dzisiaj słyszeliśmy.
20. Zachęcamy do nabycia listopadowego numeru Rycerza Niepokalanej w całości poświęconego 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości.
21. Dziękujemy wszystkim za modlitwę, ofiary składane na obelisk Niepodległości oraz wszelką pomoc świadczoną parafii. PROBOSZCZ

Udostępnij to