Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 lutego 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 lutego 2018 r.
przez

5. Niedziela Zwykła, Rok B

 1. Dzisiaj przypada  I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna. Od 17.00 adoracja wspólna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2. W najbliższą sobotę 10 lutego o godz. 11.00 zapraszamy chłopców, którzy w czasie kolędy wyrazili chęć bycia ministrantami na pierwsze spotkanie. Spotkanie odbędzie się w sali nad zakrystią. Na pierwsze zapoznawcze ale również informacyjne spotkanie zapraszamy również rodziców.
 3. W sobotę 10 lutego o godz. 16.00 w sali teatralnej wyświetlony zostanie film „Teraz i w godzinę śmierci”. Film porusza tematykę Różańca św.
 4. W najbliższą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 10.00 zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Specjalną Mszę św. w intencji chorych i Służby Zdrowia odprawimy również w kaplicy szpitalnej w niedzielę o godz.7.30. W salach szpitalnych udzielany będzie również Sakrament Namaszczenia Chorych. W niedzielę możemy uzyskać odpust zupełny modląc się za chorych.
 5. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny. Siostry prowadzą w miejscowości Sienki k/Kętrzyna dom dla dziewcząt uzależnionych. Po Mszach so będziemy mieli możliwość wesprzeć dzieło Sióstr Katarzynek.
 6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 Spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
 7. W sobotę 10 marca odbędzie się Diecezjalny  Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej. Więcej informacji o turnieju na plakatach.
 8. W dalszym ciągu możemy zapisywać się na pielgrzymkę samolotową od 25 kwietnia do 02 maja do Lourdes, Paryża i innych miejscowości we Francji. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże. Zapisy u ks. proboszcza i kancelarii parafialnej.
 9. Owocem  Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
 10. Przy naszej parafii od roku funkcjonuje Duchowa Arka. Duchowa Arka to miejsce w domu parafialnym na I piętrze,  gdzie w każdą niedzielę po Mszach św. w godz. od 9.30 do 12.30 można wejść, zatrzymać się,  wypić nieodpłatnie kawę czy herbatę i porozmawiać w gronie przyjaciół, znajomych czy parafian. Dla osób z niepełnosprawnością czynna jest winda.
 11. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Żywioły w Płońsku zaprasza dzieci i rodziców na Festiwal Matematyki, który odbędzie się w sobotę 10 lutego w ramach dnia otwartego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.
  W programie między innymi: zajęcia LegoMath, zawody matematyczno – sportowe, rozgrywki szachowe, matematyczne origami, otwarte lekcje języka angielskiego oraz wykłady dla rodziców. Zapraszamy 10 lutego do siedziby szkoły, przy ulicy Szkolnej 7.
 12. Pan organista oraz członkowie Parafialnego Chóru zapraszają ludzi młodych, którzy chcieliby się znaleźć w tej grupie wychwalającej Boga śpiewem. Zgłoszenia do ks. Waldemara i pana organisty.
 13. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2017 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże. Na skarbonach znajdują się listki z numerem KRS-u.
 14. Na skarbonach za ławkami znajduje się kalendarz na 2018 r. ze św. Stanisławem Kostką. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
 15. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre nowiny, w którym znajdziemy artykuły poświęcone Objawieniom w Lourdes oraz inne ciekawe artykuły. Po przeczytaniu czasopisma prosimy o przekazanie go znajomym.
 16. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Małego Gościa  i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże umieściliśmy podsumowanie kolędy. Zachęcamy do lektury.
 17. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to