Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 lutego 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

5.Niedziela Zwykła, Rok B

1. Dziś przypada 14 rocznica śmierci ks. Kan. Mirosława Tabaki, drugiego proboszcza naszej parafii, który pracował w latach 2001 – 2010. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach. Dziś o godz. 12.00 Msza św. za zmarłego proboszcza.
2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godz. 17.00, potem adoracja wspólna i Błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
3. Jutro o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie dla nauczycieli rejonu płońskiego.
4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od wieczorowej Mszy św. do północy. Za adorację odpowiadają Wojownicy Maryi.
5. W najbliższą niedzielę 11 lutego o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji rodzin, które odwiedziliśmy w czasie kolędy.
6. W najbliższą niedzielę 11 lutego obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Mszę św. w intencji chorych i Służby Zdrowia odprawimy również w kaplicy szpitalnej o godz.7.30. Sakrament Namaszczenia Chorych udzielany będzie w salach szpitalnych. W niedzielę możemy uzyskać odpust zupełny modląc się za chorych.
7. W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
8. W sobotę 17 lutego o godz. 16.00 w naszej świątyni odbędzie się koncert Pieśni pasyjnych w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Już dziś serdecznie zapraszamy na koncert. Więcej informacji o koncercie na tablicy ogłoszeń i w Szczęść Boże.
9. Porządek wizyty duszpasterskiej:
10. Poniedziałek (05 lutego) – od godz. 16.00 ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20A (2 księży); nr 20 B (2 księży), a od godz. 17.15 ul. Jaworskiego nr 21 (1 ksiądz)
Wtorek (06 lutego) – od godz. 16.00 ul. Zielona 3 (1 ksiądz); ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20 C (2 księży) – jeden ksiądz od mieszkań na parterze; drugi ksiądz od ostatniego piętra; nr 20 D (2 księży) – 1 ksiądz od mieszkań na parterze; drugi ksiądz od ostatniego piętra
Środa (07 lutego) – od godz. 16.00 ul. Zielona 5 (1 ksiądz); ul. Łąkowa 2 (1 ksiądz); ul. Żołnierzy Wyklętych nr 20 E (2 księży) – jeden ksiądz od mieszkań na parterze; drugi ksiądz od ostatniego piętra; nr 20 F (1 ksiądz);
Czwartek (08 lutego) od godz. 16.00 ul. Klonowa nr 6E (2 księży); nr 6D (2 księży) i od godz. 16.30 6F (1 ksiądz);
Piątek (09 lutego) – od godz. 16.00 ul. Letnia nr 12 (1 ksiądz); nr 12A (1 ksiądz); ul. Wiejska nr 14 (1 ksiądz); nr 16 (1 ksiądz) i od godz. 16.30 Wiejska nr 18 (1 ksiądz)
11. W piątek ostatni dzień kolędy.
12. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00. Jeśli ktokolwiek obawia się, że może nie zdążyć do domu z pracy, prosimy o powiadomienie o tym sąsiadów. Wtedy, po zakończeniu kolędy w tym bloku, ksiądz jeszcze raz przyjdzie do rodzin, które nie mogły być wcześniej i spotyka się z nimi. Dla nas to żaden problem i chętnie to uczynimy, ale musimy o tym wcześniej wiedzieć.
13. Dziękujemy za przyjmowanie księży w domach podczas kolędy, za składane przy tej okazji ofiary na kolędę i alejkę procesyjną, za zainteresowanie sprawami życia parafialnego oraz za modlitwę i cierpienie ofiarowane w intencjach parafii.
14. Osoby, których nie było w czasie kolędy z różnych powodów, a chciałyby mieć wizytę duszpasterską, niech się zgłoszą do zakrystii, kancelarii parafialnej lub zatelefonują w celu umówienia się na wizytę duszpasterską. Nie rezygnujmy tak łatwo ze spotkania duszpasterza z wiernymi, które daje nam Kościół, w którym najważniejszą częścią jest modlitwa i udzielenie Bożego Błogosławieństwa całej rodzinie.
15. Trwają w dalszym ciągu zapisy do modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci. Do tej szczególnej modlitwy możemy zgłosić się w czasie kolędy.
16. Po Mszy św. możemy zabrać poświęcone torebki z z kredą, kadzidłem i węgielkiem. Tam też znajduje się poświęcona woda. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na wsparcie misji prowadzonej przez księdza Marka Brulińskiego pochodzącego z naszej diecezji, który od 30 lat pracuje w Peru oraz na doświadczenie misyjne naszej młodzieży we wrześniu tego roku w misji ks. Marka.
17. Od dziś rozpoczynamy cykl spotkań dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa. Spotkania w domu parafialnym o godz. 15.30 przez 4 niedziele w lutym, marcu i maju.
18. Planujemy pielgrzymkę autokarową do Niemiec i Francji w dniach 25 kwietnia – 4 maja 2024 r. W czasie pielgrzymki będziemy w Kolonii, Paryżu, Lourdes, Tours, La Salette, Ars, Strasburg, Altoetting, zamki nad Loarą i w innych miejscowościach. Koszt pielgrzymki wynosi 5340 zł i 170 euro. Dla stałych klientów koszt wynosi 5090 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1500 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
19. Dziękujemy za wpłacenie 1,5 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom. Równocześnie zwracamy się z prośbą o podobną pomoc przy rozliczeniu za 2023 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
20. Zachęcamy również do korzystania z poradni rodzinnej, W Szczęść Boże znajduje się wykaz specjalistów i godziny przyjęć. Porady są nieodpłatne.
21. Po Mszy św. możemy zabrać poświęcone torebki z z kredą, kadzidłem i węgielkiem. Tam też znajduje się poświęcona woda. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na wsparcie misji prowadzonej przez księdza Marka Brulińskiego pochodzącego z naszej diecezji, który od 30 lat pracuje w Peru oraz na doświadczenie misyjne naszej młodzieży we wrześniu tego roku w misji ks. Marka.
22. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
23. Trwa nadal zbiórka makulatury i ubrań. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
24. Na skarbonach za ławkami znajduje się kalendarz parafialny na 2024 r. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
25. W związku z Dniem Chorego na skarbonach znajduje się publikacja W Jego ranach jest nasze zdrowie. Duchowe wsparcie dla chorych.
26. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
27. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy ciekawe artykuły: m.in. Stygmaty św. Franciszka, artykuł poświęcony filmowi Powołany, o Międzynarodowych Kongresach Eucharystycznym i o Roku modlitwy Znajdziemy tam również inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
PROBOSZCZ

 

 

 

Udostępnij to