Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 marca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 marca 2018 r.
przez

3. Niedziela Wielkiego Postu, Rok A

1. Dzisiaj o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową rodziców, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli domu parafialnego.
2. Fundacja Kresy w potrzebie organizuje zbiórkę darów dla Polaków na Białorusi. U nas dary możemy złożyć jutro w domu parafialnym w godzinach 8.00 – 15.00. Wykaz darów, które możemy złożyć znajduje się na tablicy ogłoszeń na zewnątrz świątyni.
3. We wtorek 6 marca o godz.16.30 w auli domu parafialnego spotkanie formacyjne dla KŻR.
4. Również we wtorek 6 marca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Grupy Dorosłych Lektorów.
5. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum i Rodziców przed Bierzmowaniem.
6. W czwartek 08 marca o godz. 19.00 w auli domu parafialnego spotkanie organizacyjne przed XIV Festynem Rodzin. Zapraszamy członków rad parafialnych, rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w różne grupy dziecięce i młodzieżowe oraz instytucje i organizacje społeczne, które chcą wziąć udział w festynie.
7. W najbliższy piątek i sobotę w płońskich markietach CARITAS prowadzić będzie zbiórkę żywności.
8. W sobotę 10 marca w Hali Sportowej odbędzie się Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży. W kancelarii parafialnej zapisy do środy włącznie.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci z klas III i rodziców przed Pierwszą Komunią św.
10. Za tydzień w niedzielę, osoby ze Stowarzyszenia Bądźmy Razem, rozprowadzać będą ozdoby świąteczne.
11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do 15 marca. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach Ojców Rekolekcjonistów oraz módlmy się o stokrotne owoce Rekolekcji. Plan Rekolekcji podany jest w Szczęść Boże.
12. Zachęcamy serdecznie do dobrego i owocnego przeżycia Rekolekcji św. Jest to szczególny czas, który daje nam Pan Bóg. Już dzisiaj zapoznajmy się z programem Rekolekcji i uczestniczmy w taki sposób, w jaki proponują nam Rekolekcjoniści.
13. Spowiedź w czasie Rekolekcji od poniedziałku do czwartku. W niedzielę spowiedź św. tylko dla tych osób, które z racji wykonywanej pracy rzeczywiście nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach.
14. W Wielkim Poście organizujemy dwie Ekstremalne Drogi Krzyżowe oraz Terenową Drogę Krzyżową. Więcej informacji o Drogach Krzyżowych w Szczęść Boże, na stronie internetowej parafii i fb. Zgłoszenia u ks. Radosława. Spotkanie organizacyjne przed Ekstremalnymi Drogami Krzyżowymi w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w domu parafialnym.
15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej (piątek o godz. 16.30 – dla dzieci, o godz. 17.15 – dla dorosłych i o godz. 20.00 dla młodzieży i pracujących) oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali (w niedzielę o 16.45). W czasie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież otrzymują specjalnie przygotowane obrazki, które wklejają na kartoniki z ojcem Pio.
16. Zachęcamy do korzystania z Poradni Rodzinnej, która funkcjonuje w domu parafialnym od poniedziałku do piątku. W poradni nieodpłatnie porad udzielają: doradca życia rodzinnego, pedagog, psycholog, specjalista od uzależnień, prawnik i ksiądz. Zachęcamy do korzystania z poradni rodzinnej, gdy coraz więcej problemów pojawia się z naszym życiu. Wykaz dyżurów i godziny przyjęć znajdują się w Szczęść Boże.
17. Serdecznie zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej przygotowanej przez Salezjanów w Czerwińsku nad Wisłą. Wyjazd w niedzielę 18 marca w godzinach 11.00 – 16.00. Koszt biletu i wyjazdu wynosi 45 zł. Zapisy u ks. Radosława. Więcej informacji o programie wyjazdu w Szczęść Boże.
18. W zakrystii i kancelarii parafialnej możemy zgłaszać Chrzty w czasie Wigilii Paschalnej i jubileusze małżeńskie 25 i 50 lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa.
19. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
20. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2017 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
21. Po Mszach św. w kruchcie naszej świątyni możemy nabywać Baranki wielkanocne, dzieło Caritas w cenie 5 zł. oraz książki religijne i dewocjonalia. Baranki możemy również nabywać w dni powszednie na wieczorowej Mszy św. i w czasie Rekolekcji.
22. Na stolikach za ławkami znajdują się najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty oraz nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny. Zachęcamy do nabywania czasopisma.
23. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i Szczęść Boże.
24. Dziękujemy za ofiary składane na nasze prace, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.

PROBOSZCZ

Udostępnij to