Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 października 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 października 2020 r.
przez

27. Niedziela Zwykła, Rok A
1. Dzisiaj dzień swojego patrona obchodzi ks. kan. dr Franciszek Kacprzycki. Życzymy ks. kanonikowi Bożego Błogosławieństwa. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

2. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych o godz. 8.45 i 11.15. Od jutra do czwartku trwać będzie Biały Tydzień. Terminy Białego Tygodnia zamieszczony został w Szczęść Boże, na stronie internetowej i fb-u. Zapoznajmy się z terminami.
3. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, potem adoracja prywatna do godz. 15.00. O godz. 15.00 adoracja wspólna prowadzona przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 16.00 spotkanie formacyjne członków straży i wszystkich chętnych w bibliotece, o godz. 16.45 Różaniec, procesja eucharystyczna, ostatnia w tym roku i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.
4. Jutro o godz. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie formacyjne dla nauczycieli rejonu płońskiego.
5. W najbliższą sobotę 10 października w Smardzewie odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Zachęcamy członków KŻR do udania się do Smardzewa. Z racji epidemiologicznych w pielgrzymce może wziąć udział tylko 200 osób. Dla naszej parafii przypada 30 miejsc. Wyjazd autokaru o godz. 9.15 sprzed kościoła. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii parafialnej. Decyduje kolejność zgłoszeń.
6. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Dzieci otrzymają różańce.
8. W sobotę 17 października odbędzie się Jesienny Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego dla dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i średnich. Zapisy w kancelarii parafialnej.
9. Od czwartku rozpoczęliśmy październikową modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następujących godzinach:
a. dla dorosłych: od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a w niedziele o 16.45
b. dla młodzieży – od poniedziałku do piątku o godz. 18.45;
c. dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
Dzieci i młodzież prosimy jednak, żeby przychodziły także w soboty i niedziele, razem z dorosłymi. Wiemy, że dzieci w niektóre dni kończą lekcje bardzo późno i nie zdążą na 16.30. Prosimy, by przychodziły wtedy z dorosłymi lub (starsze dzieci) z młodzieżą. Dzieci otrzymywać będą pamiątki obecności na modlitwie różańcowej, które wkładają do specjalnych pudełeczek otrzymanych dzisiaj po Mszy św. Każdego dnia zapraszamy aby dzieci przynosiły własnoręcznie namalowane ilustracje tajemnic różańcowych poszczególnych części różańca. W pierwszym tygodni tajemnice radosne, w drugim tygodniu tajemnice światła, w trzecim tygodniu tajemnice bolesne, a w czwartym tygodniu tajemnice chwalebne. Na zakończenie każdego tygodnia w piątki losowane będą nagrody dla dzieci, które przyniosą wizerunki. Na zakończenie października rozlosowane zostaną figurki Matki Bożej dla dzieci przyniosą ilustracje tajemnic różańcowych. Dorosłych, którzy z powodu pracy nie zdążą na godz. 17.15 prosimy, by dołączyli do modlitwy różańcowej dla młodzieży. Różaniec dla dorosłych o 17.15 prowadzą poszczególne koła różańcowe i wspólnoty formacyjne. Ich przedstawiciele winni wybrać i zapisać w zakrystii odpowiadający im termin.

10. W kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. oraz wypominki na przyszły rok. Przypominamy, że “zamawiając wypominki”, włączamy tym samym naszych bliskich w nieustanną modlitwę Kościoła, którą zanosi on do Pana Boga za zmarłych. Obok modlitwy osobistej, Mszy św. oraz ofiarowanych za zmarłych odpustów, wypominki są najważniejszą pomocą, którą nasi bliscy mogą otrzymać i której mają prawo od nas się spodziewać.
11. Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym “Miłosierdzie” zaprasza wszystkich poszukujących umocnienia w Wierze na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii w najbliższy czwartek 8 października. Więcej informacji o rekolekcjach w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.

12. Wójt Gminy Płońsk Aleksander Jarosławski informuje, że przez trzy miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Więcej informacji o spisie w Szczęść Boże.

13. W naszej parafii odbędą się warsztaty Akademii Familijnej. Zachęcamy rodziców do zapoznania się naszą propozycją. Więcej informacji o warsztatach w Szczęść Boże i na tablicy ogłoszeń.

14. Msze św. dla dzieci z oprawą liturgiczną i muzyczną o godz. 12.30, zaś dla młodzieży o godz. 19.00.
15. Młodzież z I i II klas szkół średnich oraz inni starsi, którzy przygotowują się do Bierzmowania, proszeni są o odebranie indeksów.
16. W naszej parafii powstała grupa dorosłych ministrantów. W chwili obecnej dorośli ministranci służą na Mszy św. niedzielnej o godz. 7.00. Zapraszamy do tej grupy również innych, którzy przed kilku lub kilkudziesięciu laty byli ministrantami. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
17. W zakrystii i na stoliku za ławkami możemy nabyć Kalendarz Rolników na 2021 r. w cenie 28 zł.
18. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów poświęconych modlitwie różańcowej oraz wiele innych ciekawych artykułów.
19. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
20. Za tydzień obchodzić będziemy XX Dzień Papieski. Po Mszach św. w całej Polsce odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
21. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
PROBOSZCZ

Udostępnij to