Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 04 sierpnia 2019 r.
przez

18 Niedziela Zwykła, Rok C
1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00, potem adoracja wspólna, Procesja Eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie przed dwudniową Pielgrzymką do Sierpca, która wyruszy w poniedziałek 12 sierpnia. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, która wyruszy po raz 27, a zapoczątkował ją pierwszy proboszcz naszej parafii, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski.
3. Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk zaprasza dzisiaj o godz. 18.00 mieszkańców Płońska wraz z dziećmi na spotkanie przy ognisku dotyczącego 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Spotkanie odbędzie się przy nowej komendzie, tj. przy moście torów kolejowych w Płońsku.
4. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
5. W piątek 9 sierpnia o 19.00 ks. Andrzej zaprasza na Mszę Świętą osoby modlące się “Margaretką” za kapłanów.
6. Za tydzień w niedzielę 11 sierpnia o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Na spotkanie złoży się Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie formacyjne. Serdecznie zapraszamy członków tych grup modlitewnych oraz wszystkich chętnych.
7. Zapraszamy serdecznie na parafialną uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbego, którą będziemy obchodzić w środę 14 sierpnia. Za wstawiennictwem naszego Patrona będziemy prosić o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza dla tych, którzy nie radzą sobie z trudami codziennego życia: chorych, samotnych, bezrobotnych, skrzywdzonych przez złych ludzi. Wypraszajmy także Boże błogosławieństwo dla parafialnych dzieł duszpasterskich i prac administracyjno-remontowych. Do południa Msze św. o godz. 7.00, 8.45 i 10.00. Uroczystą sumę odpustową z udziałem zaproszonych księży z dekanatu płońskiego oraz procesję eucharystyczną odprawimy o godz. 18.00. Na procesję prosimy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. Grzegorz Bednarczyk, proboszcz Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie. Przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami.
8. Jak doskonale wiemy 15 sierpnia o godz. 12.00 w Smardzewie odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej Smardzewskiej koronami papieskimi. Uroczystości przewodniczyć będzie abp Józef Michalik z Przemyśla. Koronację poprzedzi duchowe przygotowanie przez udział parafii dekanatu płońskiego północnego. Nasza parafia uczestniczyć będzie w sobotę 10 sierpnia o godz. 19.00 w specjalnej Mszy św. oraz w Różańcu. Na tę Mszę św. możemy udać się autokarami oraz swoimi samochodami. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy św. a potem w koronacji. Zapisy na autokary 10 i 15 sierpnia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
9. Od jutra rozpoczynamy Nowennę do św. Maksymiliana Kolbego. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
10. Zachęcamy do udziału w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni o godz. 21.00, by duchowo łączyć się z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę. We wtorek pierwszy Apel.
11. Możemy się jeszcze zapisać na Duchową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przy zapisie otrzymujemy specjalne modlitewniki, składając dobrowolną ofiarę / prezentacja modlitewnika /.
12. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na sierpień lub na dłuższy okres.
13. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współuzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
15. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
PROBOSZCZ

Udostępnij to