Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05.05.2024 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

6. Niedziela Wielkanocna, Rok B
1. Dziękujemy ks. profesorowi dr Włodzimierzowi Piętce z Płockiego Seminarium Duchownego w Płocku wraz z klerykami za obecność w naszej parafii. Za modlitwę, głoszone Słowo Boże i spotkania z grupami duszpasterskimi. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla osób należących do KŻR i innych grup modlitewno formacyjnych, a po Mszy św. o godz. 12.00 dla dzieci. Zapraszamy do udziału w spotkaniach.
2. W najbliższym tygodniu odbędą się ostatnie próby przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych: Dzieci ze SP nr 2 – 8 i 10 maja o godz. 16.30 oraz Dzieci ze SP nr 4 a także dzieci chodzące do innych szkół– 6 maja o godz. 16.30 i 9 maja o godz.16.00.
3. Spowiedź przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych w sobotę. Dzieci ze SP nr 2: od godz. 9.00 klasa 4A; 9.15 klasa 4B; 9.30 klasa 4C; 9.45 klasa 4D. Dzieci ze SP nr 4: o godz. 10.00 klasa 4A; 10.15 – klasa 4B; 10.30.00 klasa 4C oraz dzieci z innych szkół. Spowiedź zakończymy o godz. 10.45.
4. W środę przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
5. W czwartek 9 maja na Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy w naszej parafii ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego. Ksiądz Biskup odprawi Mszę św. w intencji ministrantów i ich rodzin. W czasie Mszy św. ks. Biskup wprowadzi w posługę ministrancką nowych ministrantów oraz poświęci Ministrancki sztandar. Zachęcamy do udziału w tej podniosłej i jakże ważnej dla naszej parafii uroczystości.
6. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Nowenna po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy również do jej odprawiania we własnych domach w gronie rodzinnym. Teksty z modlitwami do Ducha Świętego znajdują się na stolikach za ławkami. Prosimy o ich zabranie i modlitwę.
7. Za tydzień Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych o godz. 10.30 i 12.00. Prosimy Parafian o przybycie na Mszę św. na inne godziny, aby dać możliwość rodzinom razem z dziećmi uczestniczenia w uroczystości. Ławki dla dzieci i rodziców będą oszarfowane.
8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa. Zwracamy się tez z prośba do mieszkańców naszej parafii o udekorowanie Figur i Krzyży przydrożnych. W szczęść Boże znajduje się zachęta Biskupa Płockiego do udziału w nabożeństwach.
9. Za tydzień odbędą się spotkania dla młodzieży przed Bierzmowaniem: w poniedziałek 13 maja o godz. 19.30 dla klas I, we wtorek 14 maja o godz. 19.30 dla klas II a o 20.00 tego samego dnia dla rodziców młodzieży klas II.
10. W dniach 13 -16 maja odbędzie się w naszej parafii XIII Płoński Maraton Biblijny. W kancelarii i zakrystii trwają zapisy na Maraton. Tam też można się zapisać się do Komitetu Organizacyjnego, który czuwał będzie nad sprawnym przeprowadzeniem maratonu.
11. W niedzielę 19 maja po porannej Mszy św. wyruszy pielgrzymka piesza do Smardzewa. Tegoroczną pielgrzymkę poprowadzi ks. Piotr. Powrót autokarem po zakończeniu Mszy św. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
12. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku, ul. Płocka 76 serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do nauki w naszej szkole. Przesłuchania odbędą się 24 i 25 maja 2024. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń na stronie internetowej i facebooku szkoły.
13. W dniach 15 – 23 lipca 2024 organizujemy kolonie w Bieszczadach dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Koszt pobytu 1900 zł. Cena zawiera: zakwaterowanie w Pensjonacie Gawra w Lesku (wyżywienie + nocleg), przejazd autokarem, bilety do zwiedzanych obiektów i atrakcji. W programie: zwiedzanie Zapory na Solinie, przejazd gondolami nad Soliną, Ogród Biblijny w Myczkowicach, Park miniatur cerkwi i kościołów drewnianych, bieszczadzkie drezyny rowerowe, bieszczadzka kolejka leśna, Komańcza, wędrówki po górach z przewodnikiem: Połonina Wetlińska i Tarnica i wiele innych. Więcej informacji dotyczących wyjazdu możemy znaleźć na facebooku wpisując Bieszczady z Maksymilianem 2024. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 300 zł. Ilość miejsc ograniczona.
14. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Niemiec i Francji w dniach 21 września 02 października.. Koszt pielgrzymki wynosi 6240 zł i 170 euro. Dla stałych klientów koszt wynosi 5930 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 1500 zł. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
15. Trwają zapisy na XIX Diecezjalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku w piątek 24 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii.
16. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich i naszego “Szczęść Boże”. W Szczęść Boże znajdziemy artykuł p. Moniki Marii Brzezińskiej „Przemoc w małżeństwie i rodzinie”. Zachęcamy do lektury.
18. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy następujące artykuły: O odejściu dorastającego dziecka od wiry i Kościoła, o żołnierzach niezłomnych, o rodzinach zastępczych, o ks. Teodorze –twórcy teobańkologii. Znajdziemy tam również wiele innych ciekawych artykułów oraz świadectw nawróceń.
19. Dziękujemy za ofiary złożone na nasze prace. W chwili obecnej trwa budowa schodów granitowych przy Domu św. Siostry Faustyny. PROBOSZCZ

 

 

Udostępnij to