Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05 czerwca 2022 r.
przez

8 Niedziela Wielkanocna (Zesłanie Ducha św.) C
1. Informujemy Parafian, że Ojciec Święty Franciszek przyjął, złożoną z racji zdrowotnych, rezygnację biskupa Piotra Libery z posługi biskupa płockiego. Administratorem apostolskim diecezji płockiej został mianowany biskup toruński Wiesław Śmigiel. Polecajmy Dobremu Bogu Biskupa Wiesława Śmigiela oraz Biskupa Seniora Piotra Liberę.
2. Niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Za tydzień Uroczystość Trójcy św., która tradycyjnie kończy okres przystąpienia do Spowiedzi i Komunii św.
3. Dorocznym zwyczajem dzisiaj o 11.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na uroczystości odpustowe do Smardzewa. Natomiast jutro, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, o godz. 15.00 przewidziany jest autokarowy wyjazd do Smardzewa osób chorych i starszych.
4. Dziś jubileusz 40-lecia kapłaństwa obchodzi ks. kan. dr Tadeusz Kulesza. Czcigodny jubilat Mszę św. dziękczynną odprawi o godz. 10.00.
5. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem Litania do Serca Bożego i procesja eucharystyczna.
6. Jutro w Święto Matki Bożej, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
7. Jutro odbędzie się kolejne spotkanie dla nauczycieli rejonu płońskiego. O godz. 18.00 Msza św., a potem w auli parafialnej spotkanie formacyjne.
8. Jutro o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży klas I przygotowujących się do Bierzmowania, które odbędzie się w następnym roku.
9. We wtorek od godz. 16.00 do 17.30 oraz o godz. 19.00 spotkania indywidualne w sali teatralnej dla młodzieży klas II i starszych przygotowujących się do Bierzmowania, które odbędzie się 22 czerwca br. o godz. 18.00.
10. W najbliższym czasie odbędą się dwie imprezy rekreacyjno sportowe organizowane przez Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Maksymilian. W sobotę 18 czerwca w godz. 15.00 – 18.00 Festyn Rodzin na rozpoczęcie wakacji, a w niedzielę 19 czerwca Masowy Rajd Rowerowy do Siedlina w godz. 14.00 – 18.00. W czasie festynu od będzie się również turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców. Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w imprezach. Zapisy na rajd w szkołach i w kancelarii parafialnej a na turniej w kancelarii parafialnej.
11. Od 25 do 28 czerwca organizujemy 4 dniową pielgrzymkę do Wilna, na Podlasie i Suwalszczyznę. W ramach pielgrzymki odwiedzimy Sokółkę, Białystok, Zuzelę, Andrzejewo, św. Lipkę, Gietrzwałd, Olsztyn, Suchowolę, Studzieniczne, Tykocin, Wilno, Troki, Augustów i inne miejscowości. Będzie również przejażdżka kanałem augustowskim. Koszt noclegów, przejazdu, wyżywienia i biletów wstępu wynosi 1100 zł. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 200 zł. Pozostałą sumę wpłacamy na 10 dni przed wyjazdem. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i u ks. proboszcza.
12. Uroczystości komunijne w naszej parafii w 2023 r. odbędą się w następujących terminach. Pierwsza Komunia św. 14 maja a Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 28 maja.
13. Na sztalugach wywieszone są prace z konkursu plastycznego i poetyckiego Diecezjalnej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Zachęcamy do obejrzenia.
14. Zdjęcia z uroczystości Komunijnej można odebrać w zakładzie fotograficznych FOTO-EKA (dawny Kodak ) Płońsk ul. Szkolna 1.
15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowym w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10).
16. Zachęcamy chłopców, którzy przyjęli Pierwszą Komunię św. oraz innych do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii parafialnej oraz do asysty parafialnej przez sypanie kwiatków w procesji eucharystyczne.. Zgłoszenia w zakrystii.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.
18. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy m.in. artykuły poświęcone nowej błogosławionej Paulinie Jaricot, artykuł poświęcony rodzicom św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz inne ciekawe artykuły.
19. Dzisiaj w Święto Dziękczynienia w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Ofiary możemy składać również do skarbon.
20. Dziękujemy za złożone ofiary na wykonywane prace i bieżącą działalność naszej wspólnoty parafialnej.
PROBOSZCZ

Udostępnij to