Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05 grudnia 2021r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

2. Niedziela Adwentu, Rok C
1. Roraty w Adwencie, tak jak w latach ubiegłych odprawiane są o godz. 6.30. Z racji pandemii nie ma Śniadań Roratnich. Na dzieci, które przyjdą na Roraty czekają słodkie niespodzianki.
2. We wtorek 7 grudnia o godz. 8.30 w świetlicy w Strachowie odbędzie się szkolenie rolników w zakresie stosowania środków ochrony roślin. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
3. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 18.00. W tym dniu przyda również godzina Łaski dla Świata, od godz. 12.00 do 13.00. Przeżyjmy tę godzinę na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.
4. Również w środę odbędzie się bezpłatne badanie wzroku przy Centrum Zdrowia Szansa przy ul. Wiejskiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
5. Za tydzień o godz. 11.15 Masza św. w intencji członków NSZZ SOLIDARNOŚĆ z racji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.. Dzieciom zostaną nałożone i poświęcone medaliki Matki Bożej.
7. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00, 11.15 i 12.30 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku zaprasza na kiermasz ozdób świątecznych. Pragniemy w ten sposób wesprzeć rodzinę naszego Ucznia, która z powodu ciężkiej choroby dziecka znalazła się w trudnym położeniu. Bardzo prosimy o pomoc i serdecznie dziękujemy za każdy dobroczynny gest.
8. Informujemy parafian i gości, że ubikacje w okresie zimowym czynne są tylko w podziemiach kościoła. Wejście od zewnątrz przy zakrystii.
9. Dziękujemy za wpłacenie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2020r. Osobom, których adresy znaliśmy przesłaliśmy specjalne podziękowanie. Dziękujemy również bezimiennym darczyńcom.
10. Na stoliku za ławkami znajduje się księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoją abstynencję na Adwent lub dłuższy okres.
11. W dalszym ciągu możemy zamawiać Msze św. i wypominki na przyszły rok. Gdyby pojawiły się błędy w czytanych wypominkach, prosimy o kontakt w zakrystii w celu naniesienia poprawek. W naszej parafii istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
12. Możemy również nabywać świece Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece w kształcie kuli w cenie 12 zł i mniejsze w cenie 6 zł.
13. Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Płocka zachęcają do złożenia daru 91 koronek do Bożego Miłosierdzia na 91 rocznicę pierwszego objawienia Pana Jezusa w Płocku. Więcej informacji o inicjatywie w Szczęść Boże.
14. Prosimy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św.
15. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
16. W Szczęść Boże znajdziemy artykuły poświęcone znaczeniu stawiania Krzyży morowych.
17. Zachęcamy do nabywania publikacji poświęconej naszej trosce o zmarłych, publikacji poświęconej Godzinie łaski oraz filmu DVD Największy z cudów.
18. Zachęcamy również do zabrania nieodpłatnego nowego numeru czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone naszemu oczekiwaniu na przyjście Pana oraz artykuły dotyczące naszej wiary.
19. Dziękujemy za złożone ofiary na instalacje fotowoltaiczne.
20. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dziś Kościół w Polsce przeprowadza ogólnopolską zbiórkę do puszek z przeznaczeniem dla Kościoła na Wschodzie. U nas ofiarę na ten cel można złożyć do puszek znajdujących się przy wyjściach z kościoła. Kończąc dzisiejszą Eucharystię uklęknijmy i pomódlmy się jeszcze za nasze Siostry i Braci w wierze, mieszkających na terenach byłego Związku Radzieckiego, a także pomódlmy się za Synod. Pod Twoja Obronę… Modlitwa za trwający Synod.
PROBOSZCZ

Udostępnij to