Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05 lipca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05 lipca 2020 r.
przez

14 Niedziela Zwykła, Rok A

1. Dzisiaj o godz. 16.00 na terenie zielonym przy Miejskim Centrum Kultury i Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku, odbędzie się piknik rodzinny Postaw na rodzinę. Z koncertem wystąpi zespół Moja Rodzina z Glinojecka. W programie moc atrakcji dla najmłodszych: bezpłatna wata cukrowa, bezpłatny park rozrywki oraz przejażdżki konne. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają. W razie deszczu impreza nie odbędzie się.
2. W lipcu odbędą się ostatnie w tym roku spotkania dla narzeczonych. Osoby, które nie odbyły jeszcze takich spotkań, a zamierzają zawrzeć związki małżeńskie do końca lutego 2021 roku proszone są o przybycie na spotkania. Pierwsze spotkanie dzisiaj o godz. 15.30 w domu parafialnym.
3. W czasie wakacji obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych. Do południa porządek tak jak w każdą niedzielę, zaś po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.30 i 20.00, aby dać możliwość uczestniczenia we Mszy św. tym wszystkim, którzy będą w ciągu dnia wypoczywać. W tym czasie nie będzie Mszy św. w szpitalu, a w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (hospicjum) Msze św. tylko w środy.
4. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Zgłoszenia u ks. proboszcza. Zachęcamy również do adoracji każdego dnia oprócz soboty w godz. 17.00 – 18.00, gdy wystawiony jest Najświętszy Sakrament.
5. W czasie wakacji czynna jest poradnia rodzinna oraz pracować będzie Parafialny Zespół CARITAS. Grafiki przyjęć znajdują się w Szczęść Boże.
6. W ostatnich dniach niektóre osoby przybywają do świątyni bez maseczek, lub mają je źle założone. Zwracamy się z prośbą, abyśmy przybywali w maseczkach ochronnych zakrywając usta i nos. Pamiętajmy również o innych wskazaniach sanitarnych jak dezynfekcja rąk i inne. Nie zapominajmy, że pandemia jeszcze się nie skończyła. Te obostrzenia są dla naszego wspólnego dobra. Z podobnym apelem zwrócił się również Abp Gądecki, Przewodniczący KEP. Pełny tekst apelu wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
7. Nasza parafia wybudowała studnię głębinową w Kamerunie, która nosi nazwę MAKSYMILIAN. W chwili obecnej zbieramy środki na wybudowanie kolejnej studni o nazwie MARIANNA. Środki na wybudowanie studni pochodzą ze zbiórki makulatury oraz ubrań, które prowadzimy w naszej parafii oraz z ofiar darczyńców, które można składać w kancelarii parafialnej. Pojemniki na makulaturę i ubrania wystawione są na przykościelnych parkingach.
8. Organizowane są warsztaty dla małżonków i rodziców w ramach Akademii Familijnej. Więcej informacji o warsztatach wraz z możliwością zapisów w Szczęść Boże.
9. Studenci Płońskiej Akademii A, B, C Chrześcijaństwa, którzy nie oddali jeszcze indeksów proszeni są,o przyniesienie indeksów do kancelarii parafialnej w celu wpisania zaliczenia roku.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Rycerza Młodych, Rycerzyka Niepokalanej i naszego Szczęść Boże oraz różnych książek, modlitewników i czasopism, które znajdują się na stolikach za ławkami i w kruchcie naszej świątyni.
11. W Szczęść Boże przybliżyliśmy miejsca Objawień, których ilustracje znajdują się na zabudowie naszego chóru, słowa, które skierowała do nas Matka Boża oraz projektantów i wykonawców malowideł. Poszczególne objawienia będą w późniejszym terminie wyjaśnione w naszej gazetce. W Gościu Niedzielnym znajduje się również artykuł o tym naszym najnowszym dziele.
12. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy numer czasopisma Miłujcie się oraz najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. o Błogosławionej Matce Speranza, jednej z największych mistyczek XX w., oraz przyjaciółce Polski, o kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz o sanktuariach, które warto odwiedzić w czasie wakacji i inne ciekawe artykuły.
13. Zakończyliśmy pierwszy etap wzbogacania wnętrza naszego kościoła. Są to ilustracje wybranych Objawień Matki Bożej z całego świata. Ofiarodawcom poszczególnych kwater serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zachęcamy do pokrycia kosztów namalowania pozostałych kwaterach.
PROBOSZCZ

Udostępnij to