Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05 lutego 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne
przez

5.Niedziela Zwykła, Rok A

1. W minioną środę zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W Szczęść Boże znajduje się podsumowanie kolędy. Zachęcamy do lektury podsumowania.
2. Dziś o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed Pierwszą Komunią św.
3. Również dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godz. 17.00, potem adoracja wspólna i Błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.
4. We wtorek 7 lutego o godz. 19.00 w naszej świątyni spotkanie przed Bierzmowaniem dla uczniów klas II.
5. W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msze św. w sobotę o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.. Specjalną Mszę św. w intencji chorych i Służby Zdrowia odprawimy również w kaplicy szpitalnej w przeddzień Światowego Dnia Chorego w piątek 10 lutego o godz.14.00. W tym samym czasie Sakrament Namaszczenia Chorych udzielany będzie w salach szpitalnych. W sobotę możemy uzyskać odpust zupełny modląc się za chorych.
6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 28 kwietnia 6 maja. Zgłoszenia do ks. proboszcza lub kancelarii parafialnej.
7. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
8. Trwa nadal zbiórka makulatury i ubrań. Dochód przeznaczony zostanie na budowę studni głębinowej im. Ks. Romualda Jaworskiego w Afryce. Pojemniki wystawione są na parkingach przykościelnych.
9. Zwracamy się z prośbą o wpłacanie 1 % na działalność Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Maksymilian przy rozliczaniu z Urzędem Skarbowym za 2022 r. Numer KRS-u znajduje się w Szczęść Boże.
10. Na skarbonach za ławkami znajduje się kalendarz parafialny na 2023 r. Zachęcamy do nabywania kalendarza.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Rycerza Niepokalanej i naszego Szczęść Boże.
12. Przy wyjściach z naszej świątyni możemy zabrać nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, gdzie znajdziemy artykuły poświęcone Papieżowi Benedyktowi XVI, , św. Józefowi, św. Janowi Marii Vianney oraz inne ciekawe artykuły i świadectwa nawróceń.
13. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup granitu na alejkę procesyjną, modlitwę i wszelką pomoc świadczoną parafii.
14. Modlitwa do Matki Bożej Ostrobramskiej w intencji Misi św.

PROBOSZCZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij to