Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05 maja 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05 maja 2019r.
przez

03 Niedziela Wielkanocna, Rok C

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 17.00, potem Litania do Matki Bożej, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
2. Dziś przypada 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki twórcy naszej opery narodowej. Stąd na zakończenie Mszy św. usłyszymy pieśń – modlitwę OJCZE Z NIEBIOS BOŻE PANIE pochodzącą z IV aktu opery Halka – modlitwa w kościółku – partia chóralna. Rok 2019 ogłoszony został Rokiem Stanisława Moniuszki.
3. W najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze próby przed Pierwszą Komunią św. W poniedziałek 6 maja o godz. 16.30 i 7 maja o godz. 19.00.
4. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Misjonarza Krwi Chrystusa z Ożarowa Mazowieckiego – ks. Bogusława Witkowskiego, Moderatora Krajowego Wspólnoty Krwi Chrystusa. Ksiądz Misjonarz głosić będzie kazania przez całą niedzielę.
5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci klas III i rodziców przed Pierwszą Komunią św.
6. W dniach 13 -16 maja odbędzie się w naszej parafii X Płoński Maraton Biblijny. W kancelarii i zakrystii trwają zapisy na Maraton. Tam też można się zapisać się do Komitetu Organizacyjnego, który czuwał będzie nad sprawnym przeprowadzeniem maratonu. W piątek 10 maja o godz. 17.00 w domu parafialnym spotkanie Komitetu Organizacyjnego Maratonu.
7. Rozpoczęliśmy zapisy na XV Diecezjalna Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Płońsku 24 maja. Zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich do zgłaszania swego udziału w Parafiadzie. Regulaminy dyscyplin sportowych oraz konkursów muzycznych, poetyckich i plastycznych umieszczone zostały na stronie internetowej parafii.
8. W minioną środę rozpoczęliśmy miesiąc Maryjny, jakim jest maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele (w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i w niedziele o 17.10) oraz przy figurkach na wioskach. Kapłani w miarę możliwości będą nawiedzać miejsca modlitwy. Prosimy w kancelarii parafialnej lub zakrystii zgłaszać miejsca, gdzie trwa modlitwa. Zwracamy się tez z prośba do mieszkańców naszej parafii o udekorowanie Figur i Krzyży przydrożnych.
9. Zachęcamy rolników do organizowania nabożeństwa poświęcenia pól na wioskach. W ramach nabożeństwa przewidziana jest modlitwa przy 4 kopcach oraz Msza św. sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Zgłoszenia u ks. proboszcza.
10. Ponawiamy prośbę księdza proboszcza do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu przez godzinę w dobrowolnie wybranym dniu tygodnia. Zgłoszenia do ks. proboszcza.
11. W 2020 r. Pierwsza Komunią św. klas III odbędzie się – 17 maja, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych klas IV – 31 maja.
12. Wspólnota Krwi Chrystusa przy naszej parafii organizuje 19 maja pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Zapisy u Pani Krystyny Walczak.
13. Kilka osób, z Grupy Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Chrystusa Króla, podjęło ścisły post o chlebie i wodzie w poszczególne dni miesiąca. Przez post chcą prosić Boga o powrót do korzeni chrześcijańskich Europy.
14. Owocem Roku Miłosierdzia w naszej parafii jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tę ważną modlitwę Kościoła odmawiamy każdego dnia o godz. 15.00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwiastują parafialne dzwony.
15. Ze smutkiem informujemy Parafian, że zmarł ks. prałat Stanisław Welenc z Baboszewa. Pogrzeb odbędzie się w Baboszewie, w poniedziałek o godz. 14.00. O godz. 13.00 przy naszej świątyni będzie podstawiony autokar, którym możemy udać się na pogrzeb. Msza św. również dziś o godz.19.00 w Baboszewie.
16. W kancelarii parafialnej i zakrystii możemy składać fanty na loterię, zgłosić chęć pomocy w organizacji festynu, który odbędzie się 09 czerwca oraz zapisać się na przyniesienie ciasta na festyn.
17. Trwa nadal zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są przy domu parafialnym.
18. Rozpoczęliśmy również zbiórkę odzieży, z której dochód przeznaczony zostanie również na wybudowanie studni głębinowej Marianna w Kamerunie. Pojemniki wystawione są obok pojemników z makulaturą.
19. Informujemy Parafian, że zmarł śp. ks. prałat Stanisław Welenc z Baboszewa. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 w Baboszewie. O godz. 13.00 przy naszej świątyni będzie podstawiony autokar, którym możemy udać się na pogrzeb. Msza św. również dziś o godz. 19.00 w Baboszewie.
20. Na stolikach za ławkami znajduje się najnowszy nieodpłatny numer czasopisma Dobre Nowiny, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in. świadectwa nawróceń. Zachęcamy do ich zabrania, a po przeczytaniu przekazania ich sąsiadom lub znajomym.
21. Zachęcamy do nabywania i lektury Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże.
22. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.

Proboszcz

Udostępnij to