Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie z dnia 05 sierpnia 2018 r.
przez

18 Niedziela Zwykła, Rok B
1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00, potem adoracja wspólna, Procesja Eucharystyczna i Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o obecność asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie przed dwudniową Pielgrzymką do Sierpca, która wyruszy w piątek. Pielgrzymka, w sposób szczególny, skierowana jest do tych naszych parafian, którzy nie mogą wziąć udziału w dłuższej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce, która wyruszy po raz 26, a zapoczątkował ją pierwszy proboszcz naszej parafii, śp. ks. Kan. Romuald Jaworski.
3. Jutro Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
4. Zapraszamy serdecznie na parafialną uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbego, którą będziemy obchodzić we wtorek 14 sierpnia. Za wstawiennictwem naszego Patrona będziemy prosić o potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej, zwłaszcza dla tych, którzy nie radzą sobie z trudami codziennego życia: chorych, samotnych, bezrobotnych, skrzywdzonych przez złych ludzi. Wypraszajmy także Boże błogosławieństwo dla parafialnych dzieł duszpasterskich i prac administracyjno-remontowych. Do południa Msze św. o godz. 7.00, 8.45 i 10.00. Uroczystą sumę odpustową z udziałem zaproszonych księży z dekanatu płońskiego oraz procesję eucharystyczną odprawimy o godz. 18.00. Na procesję prosimy asystę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami. Tegorocznej uroczystości odpustowej przewodniczyć będzie ks. kan. dr Jerzy Szymołon – profesor UKSW w Warszawie. Przez całą Uroczystość odpustową czynne będzie stoisko z książką religijną oraz dewocjonaliami.
5. Od dzisiaj rozpoczynamy Nowennę do św. Maksymiliana Kolbego. Nowenna każdego dnia po Mszy św. wieczorowej.
6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na 3-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Zdzisławy w Jablonnem w Czechach. W programie również zwiedzanie Trzebnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Świdnicy i Książa oraz w Czechach zamku Lemberk i skoczni w Harachowie w dniach 9 – 11 sierpnia. Koszt wyjazdu z dwoma śniadaniami i dwiema obiadokolacjami , przejazdem, biletami wstępów i noclegami w hotelu TANGO w Jeleniej Górze wynosi 550 zł. Zgłoszenia na pielgrzymkę w zakrystii, kancelarii lub u ks. proboszcza.
7. Zachęcamy do udziału w Apelach Jasnogórskich w naszej świątyni o godz. 21.00, by duchowo łączyć się z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę. Jutro pierwszy Apel.
8. W piątek i sobotę /17 i 18/ sierpnia organizujemy Rodzinny Spływ Kajakowy Wkrą od Sochocina do Śniadówka. Koszt udziału w spływie wynosi 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Można wziąć udział w krótszym odcinku, lub tylko w jednym dniu spływu.
9. Caritas Diecezji Płockiej prowadzi akcję Plecak pełen uśmiechu, która polega na wypełnieniu przyborami szkolnymi plecaków, które przekażemy dzieciom płońskich szkół. Rodziny, które chciałyby włączyć się w akcję, proszone są o odebranie plecaków z zakrystii lub kancelarii parafialnej, wypełnienie ich przyborami i oddanie do 30 sierpnia.
10. Możemy się jeszcze zapisać na Duchową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przy zapisie otrzymujemy specjalne modlitewniki, składając dobrowolną ofiarę / prezentacja modlitewnika /.
11. Tak jak cała Polska, tak i my, chcemy uczcić setną rocznicę odzyskania Niepodległości, i pamięć tych, którzy za naszą wolność oddali swoje zdrowie i życie. Przecież w rodzinach naszych mamy bliższych lub dalszych krewnych, którzy oddali życie za nas, lub ciężko dla Ojczyzny pracowali. Uczcijmy to w sposób duchowy jak i w formie materialnej. Jak informowaliśmy wcześniej, mamy zamiar położyć granitowy głaz, upamiętniający to wydarzenie z napisem. „W duchu wdzięczności Bogu i przodkom naszym w setną rocznicę odzyskania Niepodległości. My rodacy”. Każdy, kto chce uczestniczyć cząstką swoją, w budowie pomnika, może złożyć swoją ofiarę. Uroczyste odsłonięcie pomnika przez ks. Biskupa Mirosława Milewskiego odbędzie się w niedzielę 7 października.
12. Na stoliku za ławkami znajduje się Księga Abstynencji, gdzie możemy wpisywać swoja abstynencję na sierpień, NA 100 DNI przed Świętem Niepodległości, tj. od dzisiaj do 11 listopada lub na dłuższy okres.
13. Organizujemy pielgrzymkę na odpust w Sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto k/Wyszkowa 9 września 2018 r. Więcej informacji o pielgrzymce w Szczęść Boże.
14. W niedzielę 12 sierpnia odbędzie się spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i Apostolatu Dobrej Śmierci. Zapraszamy członków i wszystkich chętnych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 Adoracją Najświętszego Sakramentu. Po spotkaniu zapraszamy na spotkanie formacyjne.
15. W związku z Miesiącem Trzeźwości zachęcamy do korzystania z poradni psychologicznej istniejącej przy naszej parafii. W środę o godz. 17.00 mogą zgłaszać się osoby uzależnione lub współuzależnione. Poradnia czynna jest w domu parafialnym. Wejście od ulicy Ks. Jaworskiego.
16. Zachęcamy do nabywania i lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i naszego Szczęść Boże. W Szczęść Boże umieściliśmy zachęta Biskupa Płockiego do udziału w uroczystościach w Rostkowie.
17. Dziękujemy za modlitwę, ofiary składane na nasze prace i wszelką pomoc świadczoną parafii.
18. Zachęta Biskupa…….

PROBOSZCZ

Udostępnij to